Podsumowanie FIS CUP Panów i Pań – Kuopio

Za nami zmagania w trzeciej lidze skoków narciarskich. Przez ostatnie dni zawodnicy oraz zawodniczki mieli okazje rywalizować w Finlandii!

Zawody Pań

Wczorajsze zawody zakończyły się zwycięstwem Birun Shao, która w obu seriach uzyskała odległości 101.5 m oraz 84 m. Na podium, tuż za reprezentantką Chin, znalazły się dwie Austriaczki. Druga Julia Muehlbacher (96.5 m/84 m) uzyskała łącznie 201.8 punkta (jedynie 0.5 pkt mniej od zwyciężczyni) oraz trzecia Hanna Wiegele (91 m/83.5 m), która znalazła się aż 11.9 punktu za swoją rodaczką. W ścisłej czołówce zawodów znalazły się dodatkowo cztery kolejne Chińskie zawodniczki (Bing Dong, Xiaotong Ni, Qingyue Peng i Liangyao Wang).

Do drugiej serii awansował komplet naszych zawodniczek. Najlepsza z nich – Kamila Karpiel – uplasowała się na 16. miejscu (69 m/77 m). Kolejno na 23. i 25. pozycji znalazły się Natalia Słowik (61 m/62 m) oraz Pola Bełtowska (63 m/56.5 m).

Piątkowe zawody z kolei przyniosły triumf Wiegel. Zawodniczka na czele znajdowała się przez całe zawody, i skokami na 96.6 oraz 88.5 metra zdominowała resztę zawodniczek. Tuż za nią, ze stratą 12.8 punktu, uplasowała się Julia Muehlbacher (87.5 m/87 m). Ostatnie miejsce na podium wywalczyła chińska reprezentantka, Bing Dong (99.5 m/86.5 m).

Do serii konkursowej awansowały dwie Polki. Kamila Karpiel ostatecznie uplasowała się na dziewiątym miejscu. Dwudziesta dziewiąta zakończyła zawody Pola Bełtowska.

Zawody Panów

Czwartkowe zawody w Finlandii zakończyły się sukcesem Austriaków. Na podium stanęli kolejno; Thomas Lackner, Mika Schwann oraz Clemens Leitner. Zwycięzca wczorajszych zawodów atakował podium z siódmej pozycji. Najlepszy z reprezentantów Austrii w drugiej serii uzyskał 104 metry i zdołał uplasować się w czołówce. Niespełna 12 punktów za nim znalazł się Schwann. Podium uzupełnił prowadzący po pierwszej rundzie Clemens Leitner. W TOP5 znaleźli się jeszcze Andreas Schuler oraz Moritz Baer.

Kacper Juroszek był najlepszym z Biało-Czerwonych; znalazł się on na trzynastym miejscu i po drugim skoku na 98.5 m zdołał awansować aż o dziewięć oczek. Punkty zdobyło jeszcze dwóch zawodników. Byli to Mateusz Gruszka (14. miejsce; 88.5 m/93 m) oraz Jan Habdas (17. miejsce; 88 m/86.6 m). Bez punktów zawody skończyli trzydziesty szósty Szymon Zapotoczny, trzydziesty ósmy Klemens Joniak, czterdziesty Arkadiusz Jojko (skok z upadkiem) oraz Adam Niżnik, który został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon.

W drugim konkursie rozgrywanym w Kuopio triumfował Eetu Nousieinen, który dzięki skokom na 122.5 m oraz 118 m zdołał wyprzedzić drugiego Philippa Raimunda. Niemiec oddał dwa równe skoki, jeden na 123, a drugi na 124 metr. Nieco ponad sześć punktów za nim uplasował się Mika Schwann.

Arkadiusz Jojko zajął 16. miejsce, dzięki czemu został najlepszym z naszych reprezentantów.

źródło: informacja własna