LGP w Wiśle – Kamil Stoch wygrywa kwalifikacje

Dzisiejsza ostatnia rywalizacja na skoczni im. Adama Małysza dobiegła końca. Kwalifikacje do jutrzejszego konkursu pewnie wygrał Kamil Stoch, który wyprzedził dwóch Austriaków: Jana Hoerla i Markus Schifnera. Wszyscy Polacy w konkursie.

O 17:30 rozpoczęły się kwalifikacje do jutrzejszego konkursu indywidualnego. Na starcie pojawiło się 54 zawodników, zatem klasyfikacja do zawodów nie udała się tylko czwórce: zdyskwalifikowanemu Marco Woergoetterowi oraz Filipowi Sakale, Mathisowi Contamine i Andrei Feldoreanowi.

Kwalifikacje wygrał Kamil Stoch ze skokiem na odległość 132m, który tylko potwierdził że jest w świetnej dyspozycji, co udowadniał już na treningach. Pomimo, że Austriacy przysłali do Wisły swój „drugi” skład, to właśnie dwójka podopiecznych Andreasa Feldera uzupełniła dzisiejsze podium. Jan Hoerl (133,5m) tracił do Kamila 3,3 pkt, a Markus Schiffner (125m) 6,3 pkt.

Bardzo dobrze zaprezentował się też Markus Eisenbichler, który znalazł się na miejscu 4. i już od pierwszych treningów pokazuje, że jest silnym kandydatem do podium. Zaraz za nim znalazło się dwóch Polaków: Jakub Wolny (124,5m), który w Wiśle czuje się naprawdę świetnie, oraz Dawid Kubacki (125m). Jeden z najdalszych skoków oddał Stefan Hula, jednak niestety jego 132-metrowy skok zakończył się upadkiem przy lądowaniu, przez co Polak znalazł się ostatecznie na 24. pozycji. Podobny los spotkał Maximiliana Stinera, który także nie ustał lądowania. Miłym zaskoczeniem jest dobry wynik Mikhaila Nazarova (125,5m), który uplasował się na 7. miejscu czy Gregora Deschwandena (122m), który zanotował się na 9. lokacie.

Miejsca pozostałych Polaków to:

  • 11. Piotr Żyła – 122,5m
  • 16. Aleksander Zniszczoł – 122,5m
  • 21. Klemens Murańka – 122m
  • 27. Andrzej Stękała – 117m
  • 29. Maciej Kot – 118m
  • 36. Paweł Wąsek – 112m
  • 44. Tomasz Pilch – 109,5m
  • 50. Jarosław Krzak – 95m

Pełne wyniki dzisiejszych kwalifikacji znajdziecie tutaj, zaś jutrzejsze zmagania zaczynają się już o godz. 12.00 serią próbną kobiet, na którą również zapraszamy!

źródło: informacja własna

Jedna myśl w temacie “LGP w Wiśle – Kamil Stoch wygrywa kwalifikacje

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s