LGP Pań w Wiśle – kwalifikacje dla Ursy Bogataj

fot.: siol.net

Inauguracja LGP w Wiśle idzie pełną parą! Właśnie zakończyły się kwalifikacje Pań do jutrzejszego konkursu indywidualnego. Najlepsza okazała się Słowenka Ursa Bogataj. Trzy Polki z awansem do sobotnich zmagań.

Na stracie kwalifikacji pań pojawiły 52 zawodniczki, w tym 4 Polki: Nicole Konderla, Asia Szwab, Wiktoria Przybyła i Ania Twardosz. Listę startową otwierała właśnie Nicole, która oddała wspaniały skok na odległość 115m, który dał jej prowadzenie na bardzo długi czas. Ponadto ustanowiła tym samym swoją nową życiówkę. Ostatecznie Konderla uplasowała się na 15. miejscu, zaś pozostałe Polki:

  • Wiktoria Przybyła (81 m) – 38. lokata (awans)
  • Ania Twardosz (77,5 m) – 39. lokata (awans)
  • Joasia Szwab (78,5 m) – 41. lokata

Kwalifikacje były w całości rozgrywane z 16. belki, nie licząc najlepszej trójki: Marity Kramer, Sary Takanaschi i Niki Kriznar, które rywalizowały z 14. belki. Wiatr nie do końca sprzyjał zawodniczkom, ponieważ podczas całych zmagań mogliśmy podziwiać zaledwie dwa skoki poza punkt K: 121,5m Marity Kramer i 123m Ursy Bogataj, która ustanowiła tym samym swoją nową życiówkę. To właśnie Słowenka, która pomimo obniżonej belki oddała najdłuższy skok w całej stawce, triumfowała dziś nad drugą Sarą Takanshi (117,5m) i trzecią Maritą Kramer (121,5m). Pierwszą piątkę uzupełniły jeszcze Katharina Althaus (119m) i Nika Kriznar (111m).

Pełne wyniki dzisiejszych kwalifikacji możecie znaleźć tutaj, zaś już o godz. 15:15 rusza oficjalny trening panów, a o 17:30 ich kwalifikacje, na które również zapraszamy! Natomiast następna rywalizacja pań już jutro; o 12:00 rozpocznie się seria próbna.

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s