Stefan Kraft i Michael Hayboeck kontuzjowani!

Przykre informacje płyną z austriackich mediów. Dwóch czołowych zawodników – Stefan Kraft i Michael Hayboeck – doznało kontuzji, które wykluczyły ich na pewien czas z treningów i przygotowań do nadchodzącego sezonu.

Stefan Kraft

Stefan Kraft nabawił się kontuzji torebki stawowej na dużym palcu prawej nogi podczas rozgrzewki na początku maja. Palec nie był złamany, ale szybko puchł – sam przyznał zawodnik, gdy tłumaczył, że doszło do pęknięcia torebki stawowej – leczenie trwa jednak tylko od 4 do 8 tygodni.

po intensywnym tygodniu i bolesnym palcu, jestem gotowy na ekscytujący wieczór piłkarski”

Faktycznie, na skocznie Stefan Kraft powrócił dopiero w tym tygodniu. Do tej pory oddał 4 skoki, po których nie krył zadowolenia: oddałem 4 skoki i było naprawdę dobrze. Przy lądowaniu czułem nieco mój palec, jednak to szybko ustało. Było naprawdę wspaniale powrócić na skocznię – przyznał Austriak, którego celem jest teraz powrót do treningów 1-2 razy w tygodniu.

„pierwszy raz, ponownie w biurze”

Michael Hayboeck

Nieco gorzej ma się Michael Hayboeck. Podczas gry w piłkę na rozgrzewce na początku zeszłego tygodnia, Austriak nabawił się zerwania więzadła piszczelowo-strzałkowego – byłem w pełnym sprincie do piłki, gdy się przewróciłem. Albo zrobiłem głupi krok, albo w trawie była dziura – opowiada 30-latek.

Kontuzja wyklucza go zarówno z treningów na skoczni, jak i imitacji skoku aż na 6 tygodni. W tym czasie będzie musiał zadowolić się okładami z lodu i delikatnymi ćwiczeniami tułowia.

„mała kontuzja oznacza więcej czasu na oglądanie piłki”

Czy przerwy w okresie przygotowawczym znacząco wpłyną na formę Austriaków w olimpijskim sezonie? Tego nie wiemy, jednak mamy nadzieję, że wszystko pójdzie już zgodnie z planem, a obu Panom życzymy dużo zdrowia!

źródło: LAOLA1.AT

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s