Podsumowanie sezonu 2020/2021 mniejszych kadr

W dzisiejszej odsłonie „Podsumowania sezonu” przyjrzymy się wynikom zawodników reprezentujących USA, Ukrainę, Francję, Rumunię, Bułgarię, Estonię, Kazachstan i Włochy.

Skoki mężczyzn

Estończycy do zawodów najwyższej rangi wystawili dwóch zawodników. Lepszym z nich, obecnie trenującym z kadrą Finlandii, był Artti Aigro (43. pozycja kg). Ośmiokrotnie zdobywał punkty w zawodach, a jego rekordowym wynikiem tego sezonu było 14. miejsce na skoczni w Ruce. Kevin Maltsev, mimo licznych startów, nie zdołał zdobyć żadnych punktów.

Jedynym punktującym amerykańskim skoczkiem był Casey Larson. Najlepszym konkursem 22-latka był pierwszy start na skoczni w Ruce, gdzie znalazł się na 28. miejscu. Dzięki temu zdobył 3 punkty i obecnie jest 71. zawodnikiem Pucharu Świata.

Włosi posiadają dwójkę punktujących w zimie zawodników. Giovanni Bresadola już na początku sezonu w fińskiej Ruce zdołał zdobyć 8 punktów. Ten wynik zapewnił mu 65. pozycję w klasyfikacji końcowej. Alex Insam, któremu udało się dostać do drugiej serii podczas zawodów w Zakopanem i zdobyć przy tym jeden punkt. Dzięki temu zdołał on uplasować się na 76. pozycji klasyfikacji indywidualnej Pucharu Świata.

Po jednym reprezentancie miały, zarówno Bułgaria, jak i Rumunia. Vladimir Zografski w sumie czterokrotnie plasował się w czołowej 30 zawodów. W zawodach w Rumunii znalazł się na 21. miejscu, co stanowi jego najlepszy wynik w sezonie. W klasyfikacji generalnej znalazł się na 56. miejscu z dorobkiem 19 punktów. Daniel Cacina dwukrotnie kwalifikował się do dalszej części rywalizacji, a najlepszym jego wynikiem było 42. miejsce zdobyte w konkursie w Rumunii.

Skoczkowie z Kazachstanu byli zaangażowani w starty konkursów najwyższej rangi w drugiej połowie sezonu. Najlepszy wynik zanotował wtedy Danil Wasiljew, który na skoczni w Rasnovie był 40 zawodnikiem konkursu.

Vitalij Kalinichenko oraz Jewhen Marusiak ani razu nie punktowali. Jednak występy starszego z zawodników podczas Mistrzostw Świata w Lotach zadowoliły wielu kibiców. To właśnie tam Kalinichenko zajął 38. miejsce.

Podczas minionego sezonu Francję reprezentowało trzech zawodników. Najwyżej z nich klasyfikowany był Valentin Foubert, który trzykrotnie zakwalifikował się do konkursów, a najlepszym jego wynikiem było 42. miejsce zdobyte w Niemczech. Żaden z nich nie był jednak na tyle dobry, aby przebić się do czołówki i zdobyć punkty.

Skoki kobiet

Francuskie skoczkinie w Pucharze Świata radziły sobie lepiej niż koledzy z drużyny. Tam, dwie regularnie punktujące zawodniczki zdobyły wysokie miejsca w klasyfikacji końcowej. Najwyżej z nich uplasowała się Julia Clair (18. miejsce kg), która najlepsze, bo 12. miejsce, wywalczyła na skoczni w Austrii. Josephine Pagnier z kolei, w jednym z austriackich konkursów wywalczyła 7. pozycję. Punktowała jednak nieco rzadziej, przez co zajęła o cztery pozycje gorsze miejsce w klasyfikacji.

Włochy reprezentowały siostry Malsiner oraz Martina Ambrosi. Najlepsze wyniki odnotowywała Lara Malsiner, która ostatecznie została dwudziestą piątą zawodniczką klasyfikacji generalnej zdobywając 89 oczek.

Jedyna zawodniczka z Węgier – Virag Voros – w ubiegłym sezonie wracała do pełnej sprawności po kontuzji. Jej najlepszym wynikiem było 40. miejsce zajęte podczas weekendu w Austrii. Z kolei jedyna rumuńska skoczkini, Daniela Haralambie, podczas konkursów regularnie plasowała się w trzeciej dziesiątce. Zdobyła łącznie 16 pucharowych punktów, dzięki czemu zajęła 41 miejsce w końcowej klasyfikacji.

Zawodniczki z Kazachstanu, USA, Szwecji i Ukrainy, mimo licznych startów, w minionym sezonie nie zdobywały punktów Pucharu Świata.

źródło: FIS, informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s