Vojtech Stursa kończy karierę!

Kolejny ze znanych czeskich skoczków postanowił odwiesić narty na kołek. Tym razem, o końcu kariery poinformował zawodnik Pucharu Świata, Vojtech Stursa.

25-cio letni Czech za pomocą wpisów na stronach internetowych postanowił ogłosić zakończenie swojej przygody ze skokami narciarskimi. Zawodnik zadebiutował 10 lat temu na skoczni w Lillehammer, gdzie uplasował się na 49. pozycji. Swoje pierwsze punkty zdobył jednak dopiero pięć lat później podczas startu w Fińskiej Ruce. Przez kilka ostatnich sezonów zawodnik nie notował jednak satysfakcjonujących go osiągnięć i po wielu tygodniach narad postanowił na dobre odsunąć się od sportu.

„Nie pamiętam, co było przed skokami narciarskimi, nie wiem jak wygląda życie bez nich. Wiem jednak, że moja głowa jest już bardzo daleko od nich. Po długim rozmyślaniu, które trwało kilka miesięcy, postanowiłem, że już nigdy nie założę kombinezonu skoczka” – przekazuje Stursa

Oprócz tego, o końcu swojej kariery poinformował kolejny z czeskich reprezentantów Radek Rydl. Młody zawodnik niespełna dwa tygodnie temu również poinformował kibiców o swojej decyzji poprzez social media.

źródło: facebook.com, instagram.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s