Bjoerseth i Granerud na czele zawodów krajowych w Oslo!

W czwartkowe popołudnie odbyły się zawody narodowe w stolicy Norwegii- Oslo na skoczni K106. Skoki oddali zarówno Panowie, jak i Panie. Najlepiej spisali się Thea Minyan Bjoerseth i Halvor Egner Granerud.

W trakcie zmagań Panów nie oglądaliśmy skoków kilku zawodników- Daniela-Andre Tande, Roberta Johanssona, Andersa Fannemela i Thomasa Aasen Markenga, na liście startowej znalazło się jednak aż 40 zawodników. Najlepszy skoczek minionego sezonu zimowego- H. E. Granerud, popisał się i oddał dwa, równe skoki na 102,5 m, wygrywając nad Johannem Andre Forfangiem (101,5 m i 98,5 m) oraz Mariusem Lindvikiem (101 m, 101 m), który uzupełnił podium.

Tuż za „pudłem” uplasowali się Robin Pedersen i Oscar Westerheim. Szósty zmagania zakończył Anders Haare, siódmy Fredrik Villumstad, ósmy był Joacim Oedegaard Bjoereng, a dziewiąty Sondre Ringen. Czołową dziesiątkę konkursu zamknął Sander Vossan Eriksen.

Pełne wyniki zawodów Panów: https://live.kjump.no/286/results?r=1028349&c=1028322

W konkursie Pań, pod nieobecność liderki kadry- Maren Lundby- najlepsza okazała się Thea Minyan Bjoerseth. Mistrzyni Świata Juniorek oddała skoki na 96,5 oraz 100,5 metra, wygrywając nad Anną Odine Stroem (91,5 m i 93,5 m) oraz Silje Opseth (87,5 m i 93,5 m).

źródło: kjump.no

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s