Zawody kobiet w Szczuczyńsku odwołane

fot.: Lyzhnyi Schuchinsk/skisite.kz

W ostatnim czasie sporo mówiło się o skokach kobiet i o tym, że powinno przykładać się do nich większą wagę i znaczenie. Jednak pomimo całego tego rozgłosu, ponownie idą one w odstawkę. Organizatorzy zawodów w kazachskim Szczuczyńsku ogłosili dziś bowiem, że z powodów organizacyjnych nie odbędą się konkursy pań zaplanowane na początek września.

W terminie 03 – 05 września w Szczuczyńsku w Kazachstanie miały odbyć się zawody cyklu Letniego Grand Prix zarówno dla panów jak i pań. Dziś jednak Międzynarodowa Federacja Narciarska FIS ogłosiła, że lokalni organizatorzy zrezygnowali z przeprowadzenia zawodów kobiet z powodu problemów organizacyjnych. Tym samym, z kazachskiego kompleksu skoczni Burabaj będą mogli skorzystać jedynie mężczyźni, którzy będą rywalizować na obiekcie K90 i K125.

To niestety kolejny przypadek, kiedy skoki kobiet są spychane na dalszy plan. Choć w ostatnim czasie było o nich dość głośno, mówiło się nawet o możliwości konkursów na skoczniach mamucich, nic się nie zmieniło. Tym samym, LGP pań (zakładając, że żaden konkurs już nie wypadnie) obejmuje 7 konkursów, podczas gdy panów 11.

pełen kalendarz konkursów kobiet w przyszłym sezonie znajdziecie tutaj.

źródło: FIS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s