Podsumowanie sezonu 2020/2021 kadry Kanady

Zapraszamy was na kolejną odsłonę postu z cyklu podsumowań minionego sezonu. Tym razem przyjrzymy się kadrze Kanady!

Puchar Świata Panów

Podczas zawodów rozgrywanych w ramach Pucharu Świata występowało dwóch zawodników,z których tym lepszym okazał się być Mackenzie Boyd-Clowes. Skoczek najwyższy wynik zanotował podczas konkursu w Engelbergu, gdzie uplasował się na 6. pozycji. Poza tym, w dwukrotnie znalazł się w czołowej dziesiątce klasyfikacji zawodów. Dzięki swoim osiągnięciom podczas całego sezonu zdobył łącznie 116 punktów klasyfikacji generalnej, co pozwoliło mu na zajęcie 32. miejsca.

Drugim zawodnikiem, który prezentował się podczas zawodów najwyższej rangi, jest Matthew Soukup. Ten skoczek jednak nie miał tyle szczęścia. Zdołał jedynie jednokrotnie zakwalifikować się do drugiej serii konkursowej. Jego najlepszym wynikiem w sezonie jest 30. miejsce, również w zawodach mających miejsce w Szwajcarii. Młodszy z reprezentantów Kanady, mimo występu w ośmiu imprezach, zdołał wywalczyć jedynie jeden punkt, który zagwarantował mu 76. pozycję w klasyfikacji indywidualnej.

Puchar Świata Pań

Kanada podczas trwania zimowego sezonu posiadała aż pięć reprezentantek. Natasha Bodnarchuk, Natalie Eilers, Alexandra Loutitt i Nicole Maurer kwalifikowały się do kolejnych konkursów, jednak ani razu nie zdołały przejść do serii finałowej. Najwyżej sklasyfikowana z nich Abigail Strate (47. miejsce w klasyfikacji generalnej), wielokrotnie plasowała się w czwartej dziesiątce z niewielką stratą, która uniemożliwiała jej zdobycie punktów Pucharu Świata. Zawodniczka jednak swój jedyny punkt zdołała wywalczyć na samym początku turnieju Blue Bird.

Kanadyjki znalazy się także na przedostatniej pozycji w klasyfikacji drużynowej z dorobkiem 51 punktów.

źródło: FIS, informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s