Znamy zmiany w kalendarzach LPK i FIS Cup oraz kwoty startowe na 1. period LGP i LPK

Letni sezon nadchodzi wielkimi krokami. Już za kilkanaście dni skoczkowie rozpoczną rywalizację w cyklu FIS Cup na skoczni w Otepää. Jednak w kalendarzach rywalizacji nastąpiło kilka zmian. Poznaliśmy też kwoty startowe na pierwszą część sezonu.

Kalendarz

Zmiany w terminarzach dotyczą konkursów Letniego Pucharu Kontynentalnego oraz FIS Cupu. W przypadku LPK, zaplanowane na 11-12 września konkursy zamiast w Stams, odbędą się w Bischofshofen.

W III-ligowym FIS Cupie zmiany dotyczą francuskiej części rywalizacji – dłuższy pobyt w kraju trójkolorowych został rozbity na dwa osobne weekendy – w Chaux-Neuve (2-3 października) oraz Courchevel (9-10 października). Panie natomiast dostały dodatkowy konkurs w w Gerardmer (26 sierpnia).

Podjęto także decyzję, że konkursy, których organizatorem jest Chiński Związek Narciarski zostaną rozegrane w Kuopio (15-18 lipca). Początkowo związek miał zorganizować konkursy w Lahti. Powodem były obowiązujące obostrzenia wymuszone pandemią.

Pełny kalendarz dostępny tutaj: https://assets.fis-ski.com/image/upload/v1623746898/fis-prod/assets/COC-FC_JP_Calendar_Summer_2021.pdf

Kwoty startowe

FIS przedstawił też kwoty startowe na pierwszy period LGP oraz LPK. Pojawiła się też zmiana dotycząca ustalania minimalnego limitu zawodników dla reprezentacji narodowych. Został on teraz powiększony z 3 do 4 zawodników.

Limity na I period LGP:

Austria: 7

Polska: 7

Słowenia: 7

Japonia: 6

Niemcy: 6

Norwegia: 6

Czechy: 4

Finlandia: 4

Rosja: 4

Szwajcaria: 4

Bułgaria: 3

Estonia: 3

Kanada: 3

Pozostałe kraje : 2

Limity na I period LPK:

Austria: 6

Niemcy: 6

Norwegia: 6

Polska: 6

Słowenia: 6

 Pozostałe kraje: 4

źródło: FIS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s