Puchar Świata wróci do USA!

fot. Snow Industry News

Nie oglądaliśmy skoków z cyklu Pucharu Świata na amerykańskiej ziemi już prawie dwie dekady! Jest jednak duża szansa, że już, stosunkowo niedługo, się to zmieni. Dyrektor Pucharu Świata, Sandro Pertile, zadeklarował bowiem chęć ponownego włączenia skoczni w Iron Mountain do kalendarza zawodów najwyższego stopnia w sezonie poolimpijskim!

-„Iron Mountain ma wielkie szanse, by zostać częścią kalendarza Puchar Świata 2022/2023. Jest jeszcze trochę do zrobienia, ale, w gruncie rzeczy, infrastruktura jest bardzo dobra. Zostało jeszcze wystarczająco dużo czasu, a motywacja organizatorów jest niesamowita”- powiedział Pertile na łamach fis-ski.com, po swojej ostatniej wizycie w Ameryce Północnej. Dyrektor PŚ wizytował wówczas również Michigan i przyglądał się trwającemu aktualnie procesowi modernizacji Pine Mountain.

-„Przed nami wspaniały powrót Pucharu Świata w skokach narciarskich do Stanów Zjednoczonych”- zapowiada Pertile, dając wielkie nadzieje i zielone światło na to, by Amerykanie znowu gościli u siebie ten cykl. Ostatni raz rywalizacja w USA odbywała się w sezonie 2003/04, w Park City. Ze względu na wiatr odbył się tylko jeden konkurs, w którym wygrywał wówczas Noriaki Kasai, nad S. Ammannem i T. Ingebrigtsenem.

„Niech rozpocznie się inspekcja! Wielki dzień dla skoczni!”- napisali na łamach Kiwanis Ski Club, z Iron Mountain, MI, organizatorzy.

źródło: fis.ski.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s