Chiński Związek Narciarski zorganizuje zawody w Kuopio

fot.: Wikipedia

Letnie zawody FIS Cup oraz COC, które pierwotnie miały zostać rozegrane w Lahti, ostatecznie odbędą się w Kuopio. A wszystko to zorganizuje Chiński Związek Narciarski. O tej niecodziennej sytuacji przeczytacie w tym poście.

Chodź kalendarz na sezon za równo letni jak i zimowy jest już ustalony, wciąż zachodzą w nim pewne zmiany. Pierwotnie jedną z odsłon letnich zawodów FIS Cupu oraz COCu miały zorganizować Chiny, gdzie w najbliższym sezonie zimowym odbędą się Igrzyska Olimpijskie. Niestety, sytuacja pandemiczna i obowiązujące zasady, nie pozwoliły Chińskiemu Związkowi Narciarskiemu przeprowadzić tych konkursów. Dlatego też, mieli zorganizować tę rywalizację w Finlandii – w dobrze znanym kibicom Lahti. Teraz okazuje się jednak, że nie będzie to Lahti, a Kuopio (również w Finlandii).

Ostatecznie zatem, zawody FIS Cup odbędą się 15 i 16 lipca na skoczni normalnej, zaś w Letnim Pucharze Kontynentalnym skoczkowie będą rywalizować 17 i 18 lipca na skoczni dużej, a to wszystko w fińskim Kuopio. W zawodach udział wezmą zarówno panowie jak i panie.

Pełen kalendarz letnich zawodów COC i FIS Cup znajdziecie tutaj.

źródło: FIS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s