Agnes Reisch poważnie kontuzjowana!

zdjęcie: 2DF Deutschland

Z Niemiec napłynęły do skokowego świata niezwykle zasmucające informacje. Kolejna kontuzja w kobiecej reprezentacji zakłóca plany na rozwój przed sezonem letnim. Niemiecki Związek Narciarski przekazał oficjalne informacje o groźnym urazie kolana, którego zaznała Agnes Reisch.

Młoda Niemka zaznała kontuzji na jednym z majowych treningów przygotowawczych do nadchodzącego sezonu letniego. Rozpoczęła już rehabilitacje kontuzjowanego kolana- diagnoza bawarskich specjalistów była jasna- zerwane przednie więzadło krzyżowe. Uraz ten jest niezwykle popularny w tym sporcie.

W tym tygodniu Agnes Reisch przeszła również operację w klinice w Monachium. Szacuje się, że zawodniczka wróci do treningów z drużyną za około sześć miesięcy, jednak ona sama poinformowała, że zakończyła już sezon 2021/2022, jeszcze przed jego rozpoczęciem. Niemka skupi się najpierw na rehabilitacji ambulatoryjnej, a potem na leczeniu stacjonarnym i rekonwalescencji.

-To duży cios oraz naprawdę beznadziejna sytuacja. Teraz najważniejszym jest, by krok po kroku robić postępy. Odczuwam ulgę, że operacja odbyła się bezproblemowo. Kolano jest tylko lekko spuchnięte, a ja już otrzymuję pierwszego wskazówki od fizjoterapeuty- mówiła zawodniczka na deutscherskiverband.de.

źródło: DSV (Niemiecki Związek Narciarski)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s