Rada FIS oficjalnie zatwierdziła wszystkie kalendarze!

Dzisiaj (1 czerwca) rada Międzynarodowej Federacji Narciarskiej zatwierdziła kalendarze na sezon 2021/22! Zmiany w przepisach, przesunięte terminy i nowe informacje w sprawie sezonu olimpijskiego i mistrzostw świata.

Rada FIS oficjalnie przedstawiła kalendarze na zbliżający się sezon. Brak zmian odnośnie konkursów – zimowy sezon rozpocznie się w Niżnym Tagile 20 listopada, a w całym cyklu ma się odbyć 35 konkursów (28 indywidualnych, 5 drużynowych oraz 2 mieszane). Letni sezon będzie miał start 17 lipca w Wiśle.

Zostały również wprowadzone małe zmiany w przepisach – tym razem to czołowa 50 sklasyfikowanych zawodników będzie decydować o rozmiarach limitów startowych, dotyczących selekcji miejsc ze Światowej Listy Rankingowej. Oprócz tego został przeniesiony termin wprowadzenia zakazu stosowania fluoru w smarach narciarskich.

Wiadomo również, że szwedzkie miasto Falun jest głównym kandydatem do przeprowadzenia Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w latach 2026-2027, jak i Oberstdorf w przeprowadzeniu Mistrzostw Świata w lotach narciarskich. Na ostateczną decyzję będzie trzeba poczekać do następnego roku.

Oficjalne kalendarze na sezon 2021/22:

Skoki Narciarskie Panów

Skoki Narciarskie Pań

Źródło: fis-ski.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s