Dr. Peter Kruijer prezesem Turnieju Czterech Skoczni!

fot.: fis-ski.com

Nowym prezesem tego prestiżowego turnieju został Dr. Peter Kruijer z klubu narciarskiego w Oberstdorfie, zastąpi on Johanna Pichlera, który był na tym stanowisku przez ostatnie 3 lata.

Jak podają media, Dr. Peter Kruijer objął stanowisko prezesa Turnieju Czterech Skoczni, a został on wybrany przez czterech innych prezesów klubów narciarskich w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku oraz w Bischofshofen. W związku z tym główne biuro turnieju przenosi się teraz z Bischofshofen do Oberstdorfu.

Dr. Kruijer wraz z przedstawicielami z klubu narciarskiego Partenkirchen oraz z klubu sportowego Bergisel podziękował swojemu poprzednikowi oraz jego żonie za pracę, którą wykonali w ostatnich latach. Johann Pichler symbolicznie przekazał orła Turnieju Czterech Skoczni swojemu nowemu następcy. Główne biuro turnieju będzie drugi raz w historii znajdować się w Oberstdorfie, wcześniej mieściło się tam w latach 2006-2015 za kierownictwem Pe Horle’a, po czym znów przeniesiono go do Bischofshofen.

Nowy prezes turnieju objął to stanowisko mając na swoim koncie wielkie doświadczenie w branży skoków narciarskich. Wcześniej od 2015 roku był prezesem SC Oberstdorf, od tego czasu był szefem komitetu organizacyjnego imprezy otwarcia Turnieju Czterech Skoczni oraz również organizatorem innych imprez z cyklu Pucharu Świata w Oberstdorfie, m.in. były to loty narciarskie, skoki narciarskie kobiet czy Tour de Ski. Ponadto pracował także na trzech Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym i Mistrzostwach Świata w Lotach Narciarskich, więc doświadczenie w tej branży ma naprawdę duże.

Źródło: fis-ski.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s