Podsumowanie sezonu 2020/21 kadry Włoch

Zapraszamy na podsumowanie minionego już sezonu 2020/21 w wykonaniu kolejnej reprezentacji. Dziś nieco bliżej przyjrzymy się osiągnięciom zawodników oraz zawodniczek pochodzących z Włoch.

Puchar Świata Panów

Na starcie w zawodach najwyższej rangi w sumie pojawiło trzech reprezentantów Włoch – Giovanni Bresadola, Alex Insam oraz Daniel Moroder. Najwyżej w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata znalazł się Bresadola, który zdobywając 8 punktów uplasował się na 65. miejscu. Alex Insam z dobytkiem 1 punktu zajął 76. lokatę. Daniel Moroder sezon 2020/21 zakończył bez zdobyczy punktowych.
W klasyfikacji drużynowej, Włosi zajęli 14. miejsce zdobywając łącznie 9 punktów.

Puchar Świata Pań

W klasyfikacji generalnej PŚ kobiet najwyżej uplasowała się Lara Malsiner. Zajęła bowiem 25. miejsce, zdobywając 89 punktów. Tuż za nią znalazła się Jessica Malsiner, która zajęła 28. lokatę i zdobyła 67 punktów.
W klasyfikacji drużynowej, Włoszki zajęły 9. miejsce zdobywając łącznie 156 punktów.

Mistrzostwa Świata

Podczas Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym w męskiej reprezentacji Włoch znaleźli się Giovanni Bresadola, Alex Insam, Francesco Cecon oraz Daniel Moroder. Swoją obecnośc zaznaczyli tylko podczas konkursu indywidualnego na skoczni normalnej, gdzie Bresadola zajął 47. a Moroder 51. miejsce.

Dużo lepiej spisały się Jessica Malsiner oraz Lara Malsiner. W konkursie indywidualnym na skoczni normalnej Jessica zajęła 15. a Lara 18. lokatę.

źródło: wikipedia. org/ informacja własna