Skoczkini z Rosji z powrotem w kadrze!

fot.: fis-ski.com

Alexandra Kustova z powodu zawieszenia przez naruszenie zasad antydopingowych nie mogła trenować skoków ze swoją drużyną przez ponad rok, jednakże już dziś powraca do rosyjskiej kadry i rozpocznie za niedługo treningi.

Rosyjska 23-letnia skoczkini musiała odbyć osiemnastomiesięczną karę, ponieważ nie dostarczała ona potrzebnych informacji o miejscu swojego pobytu przez 12 miesięcy, w związku z tym nie wzięła ona udziału w trzech kontrolach antydopingowych. Mimo to skoczkini ma ambitne plany na przyszłość, m.in. wystąpić na igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2022 roku. Alexandra ma na swoim koncie brązowy medal Mistrzostw Rosji, pięciokrotnie startowała w konkursach o mistrzostwo świata juniorek, a drużynowo zdobyła srebro w 2015 roku w miejscowości Ałmaty oraz w 2018 roku w Kanderstegu na mistrzostwach świata juniorów.

Kustova na szczęście już wróciła do swojej kadry, dlatego może zacząć trenować wraz ze swoimi koleżankami, a ich zgrupowanie rozpocznie się już na początku czerwca w Niżnym Tagile. Mężczyźni natomiast trenować będą w Czajkowskim w tym samym czasie przez około 2 tygodnie.

Źródło: informacja własna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s