Podsumowanie sezonu 2020/21 kadry USA

Dziś przychodzimy do Was z podsumowaniem ubiegłego sezonu w wykonaniu reprezentantów Stanów Zjednoczonych.

Zacznijmy od Pucharu Świata Panów oraz Pań – w tym sezonie podczas zawodów najwyższej rangi punktował jedynie Casey Larson. Młody Amerykanin zdobył 3 punkty. W Pucharze Narodów Amerykanie znaleźli się na 16 pozycju. Podczas Turnieju Czterech Skoczni punkty wpadły na konta dwóch reprezentantów USA – Decker Dean uzbierał 178.4 punktu, a Casey Larson 69.7 punktu. Niestety, żadnej z pań nie udało się zdobyć punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2020/21. Podczas Turnieju Blue Bird, jedyną Amerykanką, której udało się wywalczyć punkty była Annika Belshaw, z dorobkiem 147.5 punktu. Ostatecznie, Belshaw zajęła w turnieju 40 miejsce.

W Pucharze Kontynentalnym punkty udało się zdobyć trzem reprezentantom Stanów Zjednoczonych. Byli to Samantha Macuga, na której koncie znalazły się 4 punkty, Decker Dean z dorobkiem 134 punktów, oraz Andrew Urlaub, który wywalczył z ubiegłym sezonie 16 punktów. W zawodach najniższej rangi FIS, reprezentanci USA poradzili sobie chyba najlepiej – punktowało bowiem aż 4 zawodników. Wśród pań, punkty zdobyła Nina Lussi (42 punkty), a wśród panów byli to Decker Dean (49 punktów), Andrew Urlaub (46 punktów), a także Erik Belshaw (44 punkty).

Na koniec podsumujmy wyniki reprezentantów USA podczas Mistrzostw Świata i Mistrzostwa Świata w lotach. Podczas MŚ w Oberstdorfie, zarówno panie jak i panowie konkurs drużynowy zakończyli na 10 miejscu. W konkursie drużyn mieszanych udział wzięli Annika Belshaw, Paige Jones, Casey Larson oraz Decker Dean – niestety, Amerykanie zakończyli ten konkurs na 12 pozycji. Indywidualnie, nikt z kadry USA nie znalazł się w czołowych 30 konkursów na skoczni normalnej i dużej. Podczas Mistrzostw Świata w lotach, które odbyły się w Planicy indywidualnie najlepiej poradził sobie Casey Larson, który zakończył zawody na 39 miejscu. Amerykanie nie wzięli udziału w konkursie drużynowym.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s