Podsumowanie sezonu 2020/21 kadry Finlandii

Kolejna odsłona serii zawierającej podsumowanie sezonu poszczególnych kadr przybliży nam postępowania Finów w minionym sezonie. Zapraszamy!

Puchar Świata Panów

Podczas zawodów najwyższej rangi prezentowało się w sumie ośmiu fińskich zawodników. Najwyżej z nich, na 37. miejscu, znalazł się Antti Aalto, który zdobył łącznie 90 punktów. Jego najlepszym osiągnięciem w sezonie było dwukrotne zajęcie 19. pozycji na skoczniach w Austrii oraz w Polsce. 50. lokatę, z dorobkiem 47 punktów, zajął Niko Kytosaho, który najlepiej spisał się podczas zawodów w Englebergu, gdzie uplasował się na 18. pozycji. Ostatnim punktującym minionej zimy Finem był Jarkko Maatta, który na zawodach w Planicy wywalczył jeden punkt. Występy pozostałych reprezentantów (Mico Ahonena, Andreasa Alamommo, Eetu Nousiainena, Arttu Pohjoli i Jonne Vetelainena) kończyły się jedynie na kwalifikacjach lub pierwszej serii konkursowej.

W konkursach drużynowych reprezentanci Finlandii zajmowali głównie miejsca u dołu klasyfikacji drużyn, a w walce o Puchar Narodów zajęli dziewiątą lokatę.

Puchar Świata Pań

W skokach kobiet sytuacja przedstawia się w podobny sposób, dwie z Finek prezentowały się na tyle dobrze, że zdołały znaleźć się w czwartej oraz piątej dziesiątce. Najwyżej notowaną zawodniczką została Julia Kykkaenen, która sezon zakończyła na 33. miejscu zdobywając łącznie 57. punktów. Jenny Rautionaho wywalczyła 16 pucharowych punktów. Znalazła się dzięki temu na 41. pozycji w klasyfikacji końcowej. Drużynowo zajęły one jedenastą lokatę, wyprzedzając jedynie Rumunię oraz Kanadę.

źródło: informacja własna, FIS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s