Top 10 zaskoczeń spoza kadr A

Podczas sezonu oczy kibiców i fanów są skupione przede wszystkim na zawodnikach z kadr A, których doskonale znamy, ale poza głównymi kadrami też mnóstwo się dzieje!

Clemens Leitner

Nieźle rozpoczął zmagania w PŚ 2020/21, plasując się w drugiej dziesiątce, później startował w PK, gdzie reguralnie punktował, i to punktował wysoko. Początek sezonu przyniósł mu aż pięć miejsc w TOP10, w tym podium w Ruce.

David Haagen

Zdecydowanie przebudził się pod koniec sezonu, skacząc bardzo dobrze w PK, wcześniej pokazywał się w FIS Cupie, ale najbardziej błyszczał podczas MŚ Juniorów, imprezy zdominowanej przez austriackich skoczków. Indywidualnie zdobył srebro, a z drużyną złoto.

Niklas Bachlinger

Wspomniałam o austriackiej dominacji podczas MŚJ. Oto zdobywca indywidualnego złota!

fot.: OSV

Radek Rydl

Czeski debiutant, który może okazać się nadzieją dla skoków w tym kraju, które od pewnego czasu utrzymują się niestety na niskim poziomie. Rydl chociaż dopiero zaczyna swoją przygodę w rywalizacji ze skoczkami z całego świata już pokazał, ze ma potencjał – w Villach był 2-krotnie 15., zaliczył też występ na MŚJ.

fot.: Facebook/Radek Rydl

Dominik Peter

Brązowy medalista MŚJ, do niedawna należący do kadry B, ale podczas nadchodzącej zimy będziemy go oglądać już jako zawodnika kadry A. Jak widać po dobrych startach zauważono w nim potencjał.

Benedikt Holub

Zaskoczenie konkursów III ligi w Rasnovie. Jego podium (obok dwóch Ukraińców) to zdecydowanie nieoczekiwany obrót spraw.

fot.: Facebook/ Benedikt Holub

Sander Vossan Eriksen

Znany doskonale z PK, tym razem dobrze radził sobie też w zawodach elit. W pierwszej części sezonu udawało u się wskakiwać do 2 dziesiątki, potem wrócił do PK, gdzie podczas niemieckiej części sezonu utrzymywał wysoką formę, przez 5 konkursów z rzędu nie wypadając z czołowej dziesiątki.

Maximilian Ortner

Kolejny skoczek potwierdzający, że Austriacy mają bardzo silne zaplecze. Ortner wygrał cykl FIS Cup, a obok niego w TOP10 klasyfikacji generalnej znalazło się aż sześciu innych kolegów z reprezentacji!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 153198370_3971614982877945_9212104253385935331_n.jpg
fot.: Facebook/ Maximilian Ortner

Sorin Mitrofan

Uczestnik MŚ, podczas których mimo braku znaczących lokat, zaprezentował się całkiem nieźle, wspomógł też rumuńską drużynę w konkursie drużynowym Panów oraz w Mikstach. Niespodziewanie plasował się na podium w konkursach FIS Cup, dzieki czemu mogliśmy oglądać jedne z najbardziej niespodziewanych wyników, w postaci Ukraińsko-Rumuńsko-Czeskich podiów w zawodach trzeciej ligi.

fot.: FIS

Stefan Rainer

Kolejny mocny element austriackiego zaplecza. Zaczął sezon od wygranej w konkursie PK w Ruce i nie potrzebował wiele czasu, by odnieść kolejne zwycięstwo na tej samej skoczni. Po jednym dniu przerwy ponownie był najlepszy. Potem już nie plasował się tak wysoko, ale sezon zakończył na 7. miejscu KG i pokazał, ze stać go na wiele.

fot.: OSV

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s