Nowe niespodzianki w kalendarzach PŚ i LGP!

fot.: wallpaperflare.com

Dzisiaj napłynęły zmiany w kalendarzach Pucharu Świata oraz Letniego Grand Prix na sezon 2021/2022, a są to m.in. dodatkowe konkursy w Niemczech oraz Norwegii! Po wtorkowym posiedzeniu FIS wprowadziło jeszcze niewielkie korekty dotyczące konkursów, które odbędą się tego lata.

Międzynarodowa Federacja ds. skoków narciarskich zdecydowała się skrócić przerwę po rozegraniu Turnieju Czterech Skoczni w styczniu i do kalendarza dopisała dodatkowe konkursy 8 oraz 9 stycznia (2022) na niemieckiej skoczni Bischofshofen, gdzie odbędzie się finał turnieju. Skoczkowie wystartują w sobotę w konkursie indywidualnym, a w niedzielę w konkursie drużynowym, tuż po zakończeniu turnieju.

Norweski turniej Raw Air został powiększony o konkurs drużyn mieszanych w Oslo. Na Holmenkollbakken 4 marca w piątek kobiety wraz z mężczyznami zmierzą się razem w konkursie, dodatkowo będzie on zaliczony do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata kobiet i mężczyzn. Cały turniej Raw Air odbędzie się 3-8 marca 2022 roku.

W kalendarzu Letniego Grand Prix FIS przesunęło konkurs kobiet we Frensztacie na 15 sierpnia (z soboty na niedzielę), natomiast konkurs mężczyzn w austriackim Hinzenbach zostanie przeprowadzony w sobotę (25 września) zamiast w niedzielę.

Wstępne kalendarze PŚ i LGP na sezon 2021/22 znajdziecie w naszym artykule tutaj.

Źródło: twitter.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s