Bio numeru 7 klasyfikacji generalnej PŚ Pań 2020/21 – Irina Awwakumowa

foto: sportwobiektywie.pl

Irina Andriejewna Awwakumowa to rosyjska zawodniczka, która sezon 2020/2021 zakończyła w pierwszej dziesiątce, na 7. pozycji. Irina pochodzi z okolic Moskwy, a swoją sportową karierę zaczynała od biegów narciarskich. W PŚ zadebiutowała w 2011 roku, a rok później zdobyła pierwsze punkty.

W 2013 roku uplasowała się na swoim pierwszym podium, zajmując 3. lokatę w Hinterzarten, zaś w następnym roku, w Czajkowskim, po raz pierwszy stanęła na najwyższym stopniu podium. Awwakumowa nigdy nie wygrała Letniego Grand Prix, jednak raz (w 2017 roku) była druga, a dwukrotnie (w 2014 i 2016) zdobyła w tym cyklu brąz.

W sezonie 2012/2013 udało jej się zostać triumfatorką PK, a dwukrotnie pojawiła się na igrzyskach olimpijskich. W 2018 roku, w Pjongczangu, otarła się o podium, ostatecznie lądując na 4. miejscu.

W rosyjskich mediach często możemy zobaczyć, iż figuruje ona jak Irina Taktajewa, co jest jest nazwiskiem panieńskim. Pomimo tego, iż w rankingach FIS Irina ciągle nosi nazwisko Awwakumowa, zawodniczka tłumaczy, iż po rozwodzie wróciła do panieńskiego nazwiska.

Źródło: informacja własna/wikipedia.org

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s