Podsumowanie sezonu 2020/2021 kadry Rosji

W kolejnym poście podsumowania sezonu skupimy się na ostatnich osiągnięciach kadry Rosji. Zapraszamy!

Puchar Świata Panów

Sezon rozpoczęty końcem listopada gościł w sumie dwunastu reprezentantów z Rosji. Najlepszy z nich – Mikhail Nazarov – znalazł się na 28. pozycji w klasyfikacji indywidualnej. Najlepszy wynik uzyskał w Planicy, gdzie zawody ukończył na początku drugiej dziesiątki. Drugim zawodnikiem był zajmujący 35. miejsce Jewgienij Klimov, który mimo kilku nieobecności spowodowanych nieporozumieniami ze sztabem zdołał utrzymać tytuł jednego z najlepszych rosyjskich skoczków. Trzeci pod względem wyników był, zajmujący 56. lokatę, Roman Sergeevich Trofimov. Najmłodszymi zawodnikami byli 67. Danil Sandreev i 68. Denis Kornilov, którzy w tym sezonie zaliczyli debiut w zawodach najwyższej rangi. Oprócz nich szanse startu w zawodach Pucharu Świata dostało siedmiu skoczków, byli to: Maksim Kolobov, Denis Kornilov, Ilmir Chazietdinov, Nikolaj Matawin, Ilja Mankov, Mikhail Purtov oraz Vadim Shishkin.

Zawodnicy pod opieką Plechova w konkursach drużynowych plasowali się na 6. oraz dwukrotnie na 7. pozycji. Rosja w klasyfikacji narodów zajęła 7. lokatę zdobywając łącznie 591 punktów.

Puchar Świata Pań

W klasyfikacji indywidualnej pań znalazło się w sumie pięć skoczkiń. Ze startujących w konkursach dwunastu zawodniczek najlepszą jest Irina Avvakumova, która podczas całego sezonu prezentowała swoją wysoką formę. Dzięki temu uplasowała się na 7. pozycji zdobywając łącznie 349 punktów. Najlepszym jej rezultatem była wywalczona piąta lokata w konkursie w Hinzenbach. Kolejne w rankingu znalazły się: Sofia Tikhonova (24. miejsce), Irma Makhinia (34. miejsce), Kristina Prokopieva (39. miejsce) oraz Anna Shpyneva (46. miejsce).

Konkursy drużynowe dla Rosjanek kończyły się dwukrotnie na 6., a także jeden raz na 5. pozycji. Podopieczne Romana Kerova znalazły się także na 6. miejscu w Klasyfikacji Pucharu Narodów.

Puchar Kontynentalny

Zawodnicy z zaplecza kadry mieli nieco bardziej skomplikowane zadanie podczas minionego sezonu. Wiele zawirowań spowodowanych trwającą pandemią uniemożliwiły rozegranie wielu konkursów. Mimo wielu komplikacji i częstych nieobecności podczas konkursów, zawodnicy z zaplecza kadr walczyli o końcowe pozycje. Najlepszym z Rosjan okazał się być Denis Kornilov zajmujący 58. lokatę w klasyfikacji indywidualnej. Tuż za nim, ze stratą jedynie 3 punktów, znalazł się Roman Sergeevich Trofimov. Pozostali skoczkowie startujący podczas sezonu nie zdołali zdobyć więcej niż 50 punktów.

źródło: FIS, informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s