Koniec kariery Wasiljewa!

fot: fis-ski.com

Dimitrij Wasiljew był jednym z najstarszych i najbardziej doświadczonych startujących w zawodach skoczków narciarskich. Po wielu latach owocnej kariery zmuszony został do jej zakończenia, jednak nie zamierza całkowicie rozstać się z dyscypliną.

Wasiljew, jako najlepszy z rosyjskich zawodników, przez lata starał się utrzymywać swoją karierę na najwyższym poziomie. Wielokrotnie jednak uniemożliwiały mu to różnego rodzaju kontuzje, przez które często musiał odpuszczać ważne dla każdego zawodnika wydarzenia sportowe. Oprócz tego towarzyszyły mu również liczne nieporozumienia z federacją, jak i również afera dopingowa.

Dimitrij jest osobą, która mimo potencjału, nie zdobyła indywidualnie żadnego medalu igrzysk olimpijskich, a najcenniejszym jej osiągnięciem jest drużynowy brąz zdobyty na Uniwersjadzie w 1999 roku. Rosjanin jest także autorem najdłuższego, lecz nie ustanego skoku. Jego występy podczas konkursów Pucharu Świata również nie były nadto satysfakcjonujące. Zdobył w sumie dziewięć miejsc na podium, a ostatnie wywalczył w 2012 roku w Finlandii.

Zasłużony zawodnik nie ma zamiaru jednak całkowicie żegnać się ze skokami narciarskimi. W najbliższym sezonie zadebiutuje jako członek sztabu szkoleniowego reprezentacji Rosji.

źródło: skisport.ru