Letnie Mistrzostwa Polski na otwarcie przebudowanej skoczni!

Wiemy, że Letnie Grand Prix rozpocznie się w tym roku 17 lipca w Wiśle, jednak polscy kibice będą mogli cieszyć się emocjami związanymi ze skokami już tydzień wcześniej. Na 9 lipca są bowiem planowane letnie Mistrzostwa Polski, które odbędą się na przebudowanej Średniej Krokwi.

Niedawno dobiegła finalizacja przebudowy skoczni normalnej w Zakopanem oraz 4 mniejszych obiektów. Kompleks składa się teraz z pięciu skoczni (K 95, 64, 35, 23, 15). Są to obiekty skierowane przede wszystkim dla dzieci i juniorów, którzy będą mogli doskonalić swoje umiejętności bez konieczności dalekich podróży.

Letnie Mistrzostwa Polski odbędą się jednak na skoczni normalnej, która może służyć zarówno juniorom, jak i seniorom. Obiekt przeszedł gruntowny remont, punkt K został przeniesiony z 85. na 95. metr, zaś nowy rozmiar skoczni wynosi 105 metrów. Tak jak wcześniej, obiekt będzie nosił imię Bronisława Czecha.

To pierwszy raz, gdy Mistrzostwa zostaną rozegrane tak wcześnie. Do boju staną zarówno panowie jak i panie, zaś zmagania będą jak zawsze transmitowane w telewizji. Oto program zawodów:

  • 11:30 – oficjalny trening
  • 13:00 – kwalifikacje (ewentualnie seria próbna)
  • 14:00 – pierwsza seria konkursu kobiet
  • 14:15 – pierwsza seria konkursu mężczyzn

źródło: TVP Sport

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s