Podsumowanie sezonu 2020/21 kadry Czech

W dzisiejszym wydaniu naszej serii podsumowań sezonu 2020/2021 poszczególnych kadr przyjrzymy się dokładniej kadrze Czech- naszych południowych sąsiadów! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wynikami Czeszek i Czechów w minionym sezonie zimowym.

Puchar Świata Pań

W Pucharze Świata Pań oglądaliśmy 5. zawodniczek z Czech. Najlepiej w sezonie radziła sobie Karolina Indrackova, która aż siedmiokrotnie zakwalifikowała się do drugiej serii konkursowej. Sześciokrotnie do top 30 zakwalifikowała się Klara Urlichova.

W Pucharze Świata w sezonie 2020/2021 oglądaliśmy również Veronikę Jencovą, Zdenę Pesatovą i Stepankę Ptackovą. Wszystkie z Pań startowały w PŚ wielokrotnie, jednak bez większych osiągnięć.

Czeski zespół Pań skakał w zawodach drużynowych dwukrotnie. Zajęły 10. miejsce w Ljubnie w składzie Indrackova, Pesatova, Ptackova, Ulrichova. W Czajkowskim zajęły 7. miejsce, kwalifikując się do 2. serii konkursowej, w składzie Indrackova, Jencova, Ptackova, Ulrichova.

Puchar Świata Panów

W Pucharze Świata Panów oglądaliśmy również pięciu zawodników z Republiki Czeskiej. Do top 30 załapało się jednak tylko dwóch z nich- podczas konkursu w szwajcarskim Engelbergu Viktor Polasek zajął 27. miejsce, a Cestmir Kozisek 29.

W Pucharze Świata oglądaliśmy również Romana Koudelkę, który musiał zakończyć starty w sezonie ze względu na kontuzję kolana, Filipa Sakalę i Vojtecha Stursę.

Czesi skakali w drużynówce tylko jednokrotnie, podczas inauguracji sezonu w Wiśle, w składzie Kozisek, Polasek, Sakala, Stursa. Zajęli wówczas 9. miejsce.

Puchar Kontynentalny

Panie nie wystawiły swojej reprezentacji na Puchar Kontynentalny Pań, który składał się tylko z konkursów w Brotterode.

W COCu Panów skakało 7. reprezentantów Czech. Tylko trzech z nich zdołało zakwalifikować się do drugiej serii konkursowej. Jako pierwszy zakwalifikował się Filip Sakala, zajmując 25. miejsce w Lahti. Kolejny dokonał tego Vojtech Stursa ten zajął 26. pozycję. Ostatni Czech plasujący się w top 30. konkursów to Cestmir Kozisek, który zajął 27. pozycję w Zakopanem.