Thomas Diethart wznawia swoją karierę!

Z Austrii płyną do nas sensacyjne wieści, że utytułowany skoczek narciarski – Thomas Diethart – znany również jako „Didl” postanowił wrócić na skocznię i ponownie spróbować swoich sił w skokach narciarskich. Wspierany przez Austraicki Związek rozpoczął przygotowania już jakiś czas temu, zaś teraz czeka już tylko na pozwolenie od lekarzy.

Thomas Diethart zadebiutował w Pucharze Świata w sezonie 2010/11 podczas Turnieju Czterech Skoczni. Trzy lata później, stał się sensacyjnym zwycięzcą tegoż właśnie cyklu. Był to okres, gdy jego forma niespodziewanie poszybowała w górę – przed Turniejem „Didl” nie stał nigdy na pucharowym podium. W tym samym sezonie wraz z drużyną zdobył srebrny medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Przez karierę Austriaka przewijało się się sporo upadków i kontuzji. Wyjątkowo groźne były ostatnie trzy, które popchnęły go do decyzji o zakończeniu kariery. W listopadzie 2017r. odniósł on najgorszy w całej swojej karierze upadek na skoczni w Ramsau, po którym spędził sporo czasu w szpitalu z powodu m.in. urazu płuc, wstrząsu mózgu i przed wszystkim okropnych obrażeń twarzy. W kwietniu 2018r. publicznie ogłosił koniec swojej sportowej kariery.

Od jakiegoś czasu pojawiały się przesłanki, jakoby Thomas miał powrócić do ukochanego sportu – był m.in. widziany podczas treningów w Oberstdorfie w 2020r. Teraz jednak informacja ta została potwierdzona – z pomocą austriackiego związku Diethart powraca do skoków narciarskich. Niezbędna jest jednak opinia lekarzy, na którą zawodnik wciąż oczekuje. Jak potoczy się jego kariera i czy powróci do swojej najlepszej formy? Tego jeszcze nie wiemy, jednak życzymy mu jak najlepszych osiągnięć i wiatru pod narty.

źródło: Salzburger Nachrichten, Wikipedia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s