Ramona Straub kończy karierę!

fot.: asp-sports.com

Okres przygotowań do olimpijskiego sezonu 2021/22 powoli się rozpoczyna, coraz więcej zawodników wraca do treningów po zakończeniu sezonu zimowego. Dla niektórych jest to też czas pożegnań ze sportem. Taką właśnie decyzję podjęła Niemka, Ramona Straub.

Ramona urodziła się w 1993 roku i reprezentowała klub SC Langenordnach i już od lat juniorskich pokazywała swój talent. Na Mistrzostwach Świata Juniorów w 2012 i 2013 roku wraz z drużyną zdobyła srebrny oraz brązowy medal, zaś na Mistrzostwach Świata z Seefeld w 2019 roku była w składzie zwycięskiej drużyny. Na swoim koncie ma również trzy miejsca w czołowej trójce klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego, 3. miejsce w klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego oraz 3. miejsce w Turnieju Lillehammer Triple w 2018 roku.

Sezon 2018/2019 okazał się najlepszym w karierze Straub. Niemka zdobyła w nim aż 449 punktów, co pozwoliło jej zająć 14. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. 2 grudnia 2018 roku po raz pierwszy (i ostatni) stanęła na podium Pucharu Świata w Lillehammer, zajmując 2. miejsce, zaraz za swoją przyjaciółką z kadry, Kathariną Althaus. Niestety, w trakcie turnieju Raw Air doszło do tragedii – w Oslo Straub zaliczyła upadek, który skutkował uszkodzeniem więzadła krzyżowego w prawym kolanie. Ramona, jak sama twierdzi, była bardzo zmotywowana do powrotu na skocznię, jednak czuła, że kontuzja nie pozwala jej się rozwinąć i poprawiać swoje skoki.

Niemka nie jest jeszcze pewna, czym zamierza się zająć po zakończeniu kariery. Jak sama podkreśla, czuje, że chciałaby się dalej rozwijać zawodowo i uczyć nowych rzeczy. Nie wyklucza także, że w przyszłości mogłaby pracować jako trener.

Żródło: informacja własna, wikipedia.com, DSV Nordisch

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s