Podsumowanie sezonu 2020/2021 kadry Szwajcarii

W dzisiejszym wydaniu naszej serii podsumowań sezonu 2020/2021 poszczególnych kadr przyjrzymy się dokładniej kadrze Szwajcarii! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wynikami Szwajcarów w minionym sezonie zimowym.

Przypomnijmy, przede wszystkim, w jakim składzie oglądaliśmy zespół ze Szwajcarii w poprzednim sezonie. Pod czujnym okiem głównego trenera Ronny’ego Hornschuha, trenującego Szwajcarów od roku 2016, utworzono jednoosobową kadrę narodową, w której znalazł się jedynie Killian Peier, którego nie oglądaliśmy jednak w sezonie zimowym, ze względu na poważną kontuzję. W kadrze A znalazł się Simon Ammann, a w kadrze B skakali Gregor Deschwanden, Sandro Hauswirth, Lars Kindlimann, Dominik Peter oraz Andreas Schuler. Kadrę C stanowiła kadra Pań powołana na ten sezon, a w niej znalazły się Rea Kindlimann oraz Emely Torazza.

Puchar Świata

W zawodach najwyższej rangi w tym sezonie skakało pięciu Szwajcarów. Zdecydowanie najlepiej spisywał się Gregor Deschwanden, kwalifikując się do każdego konkursu indywidualnego, a tylko w siedmiu nie wchodząc do czołowej trzydziestki, z czego we wszystkich konkursach PŚ plasował się w czołowej 40. Najlepiej spisał się w drugim konkursie w Niżnym Tagile, gdzie zajął 9. lokatę. W klasyfikacji generalnej zmagania zakończył na 26. pozycji.

Simon Ammann nie brał udziału w pięciu z konkursów. Do czołowej 30. wszedł jedynie pięć razy, a najlepsze z miejsc, jakie zajął, to 9. lokata w Willingen. Zmagania zakończył na 41. pozycji w klasyfikacji generalnej. Do wielu konkursów w sezonie zakwalifikował się również Dominik Peter, a w czterech z nich zajmował miejsce w czołowej trzydziestce. Najlepiej spisał się w trakcie pierwszego konkursu w Niżnym Tagile, który zakończył na 16. miejscu. Młody Szwajcar zajął 54. lokatę w klasyfikacji generalnej PŚ.

W Pucharze Świata oglądaliśmy również kilkukrotnie Sandro Hauswirtha. Ten dwudziestoletni Szwajcar zajmował jednak głównie miejsca w czołowej czterdziestce, nigdy nie kwalifikując się do drugiej serii konkursowej. W PŚ skakał również Andreas Schuler, zajmując miejsca w okolicach 43.-47. pozycji.

Szwajcarzy skakali w czterech z pięciu organizowanych w tym sezonie konkursów drużynowych. Zajmowali kolejno 8., 8., 7. i 9. pozycje, nie zakwalifikowali się więc do drugiej serii konkursowej jedynie jednokrotnie. W klasyfikacji Pucharu Narodów zajęli 8. pozycje, pomiędzy Rosjanami, a Finami.

Reprezentacja kobiet ze Szwajcarii nie rywalizowała w tym sezonie w zawodach najwyższej rangi.

Puchar Świata w Lotach

W klasyfikacji generalnej PŚwL sezonu 2020/2021 znalazł się jedynie Gregor Deschwanden. Zajął on 35. pozycję, ex aequo z Janem Hoerlem z Austrii, zdobywając siedem punktów.

Turniej Czterech Skoczni

W klasyfikacji generalnej TCS, najlepszy z reprezentantów Szwajcarii, Gregor Deschwanden, zajął 20. miejsce. Zdobył on łącznie 830,3 pkt i startował we wszystkich czterech konkursach.

Puchar Kontynentalny

W Pucharze Kontynentalnym, stanowiącym drugą ligę w skokach narciarskich Panów, oglądaliśmy w tym sezonie pięciu Szwajcarów. Najlepiej z nich spisywał się Simon Ammann, mimo jego startów w jedynie dwóch zawodach- zajmował bowiem kolejno 11. i 1. pozycję! Dobrze spisywał się również Sandro Hauswirth, zajmując pozycje od najlepszej- 17. do najgorszej- 41.

Nieźle spisywał się również Andreas Schuler, zajmując głównie miejsca w czołowej 30. W swoich startach zarówno Lars Kindlimann, jak i Olan Lacroix, zajmowali raczej bardziej odległe lokaty. Dwa razy w PK oglądaliśmy również Dominika Petera. Ten zajmował 24. i 22. miejsca.

W Pucharze Kontynentalnym Pań, Szwajcaria nie wystawiła swoich reprezentantek.

FIS Cup

ZawodnikMiejsca, które zajmował
Dominik Peter1.
2.
Andreas Schuler4.
7.
15.
9.
Sandro Hauswirth19.
10.
31.
43.
17.
17.
46.
Lars Kindlimann20.
13.
44.
45.
Olan Lacroix22.
30.
51.
49.
69.
72.
58.
42.
Yanick Wasser34.
29.
51.
53.
Remo Imhof48.
41.
75.
66.
55.
31.
Marius Sieber47.
37.
Juri Kesseli42.
Micha Sturm43.

FIS Cup Pań

ZawodniczkaMiejsca, które zajmowała
Emely Torazza8.
9.
14.
6.
Rea Kindlimann18.
19.
Sina Arnet16.
14.
24.
15.

źródło: FIS, wikipedia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s