Manuela Malsiner kończy karierę

fot.: Wikipedia

Najstarsza z sióstr Malsiner – Manuela – postanowiła zakończyć swoją karierę skokczkini narciarskiej. Pomimo, że Włoszka ma zaledwie 23 lata wiele kontuzji w ostatnich latach skłoniło ją do tej właśnie decyzji.

Manuela urodziła się w 1997r. i już w wieku 7 lat rozpoczęła swoją przygodę ze skokami. Swoją pasją zaraziła także swoje dwie młodsze siostry, które wkrótce także poszły w ślady najstarszej. Manuela była wspaniale rokującą zawodniczką – już w 2013r. zdobyła pierwsze punkty PŚ, a w 2017r. wywalczyła indywidualne złoto podczas Mistrzostw Świata Juniorów.

Jej najlepszym sezonem w cyklu Pucharu Świata był sezon 2016/17 kiedy to zajęła 15. miejsce w klasyfikacji generalnej. Niestety, kontuzje nie oszczędzały Włoszki i nie pozwalały osiągać dalszych sukcesów. Podczas minionej zimy wystartowała jedynie raz – w Ramsau i zajęła tam 40. miejsce. Później doznała kontuzji barku, który wykluczył ją z rywalizacji na resztę sezonu.

Po długiej walce z przeciwnościami losu, Manuela zdecydowała się na zakończenie kariery. Swoją decyzją podzieliła się na instagramie, gdzie podziękowała wszystkim za wszystkie lata swojej przygody ze skokami: „Skakałam od kiedy skończyłam 7 lat. Skoki to było całe moje życie – aż do teraz. To był wspaniały rozdział mojego życia, z cudownymi, ale także trudnymi momentami, z wieloma kontuzjami. Myślałam o tym już od dłuższego czasu. Starałam się walczyć, ale teraz zdecydowałam się na zakończenie swojej kariery. Pomimo to, cieszyłam się każdą minutą, bez tego nie byłabym tą samą osobą. Chciałabym podziękować wszystkim, którzy byli zaangażowani i wspierali mnie podczas mojej przygody. Po pierwsze moim rodzicom i rodzinie. Mojemu chłopakowi, dziękuję Ci za cierpliwość. Romedowi, za to że pokazał mi ten sport, wszystkim trenerom, fizjoterapeutom i sztabowi, których spotkałam na swojej drodze. Dziękuję wszystkim sponsorom, którym mogłam ufać. Dziękuję też wszystkim kolegom i koleżankom z drużyny za znoszenie moich szaleństw. I na koniec ogromnie dziękuję moim fanom, bez których to wszystko nie było by takie samo. Skoki narciarskie zawsze będą częścią mojego życia, więc jestem pewna, że spotkamy się jeszcze na skoczni.”

źródło: instagram.com, SkokiPolska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s