Podsumowanie miesiąca – kwiecień

Sezon 2020/2021 dobiegł końca nieco ponad miesiąc temu. Nie znaczy to jednak, że kibicom w kwietniu nie towarzyszyły emocje związane ze skokami. Co zatem działo się w ostatnim miesiącu? Zapraszamy na przypomnienie najważniejszych wydarzeń!

Zmiany na stanowisku trenerskim w Słowenii. Były medalista Mistrzostw Świata Juniorów oraz specjalista od spraw sprzętu – Robert Hrgota – zastąpi w najbliższych sezonach dotychczas współpracującego z kadrą trenera.

Już na samym początku miesiąca do kibiców dotarła także wiadomość, że Daniel Andre Tande wraca do Norwegii. Kontuzjowany skoczek przez kilkanaście dni przybywał w szpitalu w Ljubljanie, gdzie był pod stałym nadzorem tamtejszych lekarzy. Po wielu dniach od wypadku stan zawodnika pozwolił mu na powrót do ojczyzny. Dwa tygodnie po tym wydarzeniu Tande został także wypisany do domu.

Zakończył się sezon zimowy, ale mimo tego zawodnicy uczestniczyli w rywalizacjach na terenie swoich krajów. W pierwszym tygodniu kwietnia we Francji zorganizowano konkursy, w których doskonałą formą popisali się kombinatorzy norwescy. Mistrzostwo panów zdobył Matteo Baud, a pań Josephine Paignier. Rosjanie oraz Rosjanki również zmierzyli się ze sobą na skoczni HS102 w Czajkowskim, gdzie wystąpiło 53 zawodników. Wśród mężczyzn najlepsze wyniki uzyskał Denis Kornilov, a wśród pań Irina Avvakumova. Kilka dni później odbyła się kolejna część mistrzostw kraju. Tym razem na skoczni HS140 najlepszy był Mikhail Nazarov, który zdecydował się odpuścić poprzedni konkurs. W zawodach kobiet porad kolejny zwyciężyła Avvakumova.

Dotarły do nas także mniej optymistyczne wieści. Koniec kariery ogłosił skoczek Paul Brasme oraz skoczkini Lucile Morat. Francuscy zawodnicy swoje ostatnie skoki oddali podczas mistrzostw, gdzie zostali pożegnani przez kolegów ze skoczni.

Zmiany nastąpiły także w sztabie Niemek. Andreas Bauer, który do tej pory pracował z naszymi zachodnimi sąsiadkami, jakiś czas temu ogłosił koniec swojej trenerskiej kariery u boku kadry. Zastąpi go były skoczek – Maximilian Mechler.

Stęsknieni za skokami kibice otrzymali także wstępne kalendarze konkursów letnich oraz zimowych. Inauguracja letniego sezonu po raz kolejny odbędzie się w Wiśle, gdzie pierwszy raz odbędą się także zawody kobiet. Zmiany nastąpiły także w harmonogramie na sezon zimowy. Pierwszy raz od kilku lat wiślańska skocznia nie będzie gościła pierwszego, listopadowego konkursu skoków mężczyzn. Organizacja inauguracji w tym roku przypadnie Rosjanom.

Wielkim rozczarowaniem, zarówno dla fanów, jak i skoczkiń, jest brak lotów narciarskich. Zawodniczki będą musiały poczekać na możliwość wystąpienia ma skoczni mamuciej pomimo propozycji Norweskiego Związku Narciarskiego. Kobiety mimo wszystko zawzięcie walczą o równe możliwości dotyczące rywalizacji na obiektach narciarskich.

Koniec kariery Seppa Gratzera. Stanowisko po nim oficjalnie przejął Mika Jukkara, który po zakończeniu swojej kariery był organizatorem oraz delegatem technicznym FIS.

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s