TOP10 zaskoczeń w Pucharze Kontynentalnym

Sezon 2020/2021 minął w mgnieniu oka. W Pucharze Kontynentalnym zwyciężył Austriak Markus Schiffner z 794 punktami na koncie. Jednak to nie on skradł nam serca tym razem. Zapraszamy Was na TOP10 zaskoczeń Pucharu Kontynentalnego.

Benjamin Østvold

Mało kto słyszał o tym Norwegu lub się nim interesował, dopóki nie dokonał czegoś, co wydawałoby się niemożliwe. To on jest nieoficjalnym rekordzistą Wielkiej Krokwi, bowiem w serii próbnej podczas COC-u (13.03) oddał skok na 150 metr! Warto dodać, że oficjalny rekord obiektu w Zakopanem to 140 metrów.

Ulrich Wohlgennant

Austriak to na pewno konkurencja dla innych zawodników. Wohlgennant wygrał 4 razy z rzędu (!) w niemieckim Willingen. Konkursy z 5 i 6 lutego padły tylko i wyłącznie jego łupem. Zupełnie jak zawody w Zakopanem – nie dał się rywalom i również zwyciężył w dwóch konkursach, które miały miejsce 14 marca.

Manuel Fettner

Austriak najbardziej znany jest z zawodów w Val di Fiemme (2013) kiedy to po skoku na 128 metr wypięła mu się narta, ale skok ustał i dzięki niemu drużyna nie została pozbawiona szansy na wygraną. Spodziewałoby się, że 35-latek zakończy niedługo karierę, ale on jeszcze nie postawił kropki nad i. W obecnym sezonie dwa razy zajął 2. Miejsce w Zakopanem (14.03) i w Czajkowskim (28.03). Również stanął na 3. Miejscu klasyfikacji generalnej i nie zapowiada się by na tym poprzestał.

Stefan Rainer

Można byłoby powiedzieć Stefan Rainer who? 21-latek pochodzący z Austrii, o którym mało co mogło się słyszeć, zgarnął dwa złote medale podczas konkursów w Ruce 18 i 19 grudnia. W trakcie sezonu tylko dwa razy zajął miejsca w trzeciej dziesiątce, głównie był to początek lub środek drugiej dziesiątki.

Bendik Jakobsen Heggli

Skoro już jesteśmy przy zawodach w Ruce, to warto wspomnieć o tym młodym zawodniku pochodzącym z Norwegii. Heggli zadebiutował w 2019 roku, ale zasłynął dopiero w 2020 podczas Mistrzostw Świata Juniorów, kiedy to wraz z drużyną zajął 2. miejsce. W tym sezonie Norweg wskoczył na 3. miejsce w konkursie na Rukatunturi 18.12.2020.

Na pewno w tym sezonie dużym zaskoczeniem są Polacy. W pierwszej dziesiątce znalazło się ich aż 3, a jednemu brakowało kilkunastu punktów, by zakończyć sezon na 10. miejscu.

Aleksander Zniszczoł

Olek wystąpił dwanaście razy w Pucharze Kontynentalnym i nie zajął miejsca poniżej pierwszej dziesiątki. Sięgnął po złoto w Innsbrucku 16 stycznia i w Czajkowskim 28 marca. W W Willingen zajął 4. i 7. miejsce, a w Brotterode 6. i 9. Klasyfikację generalną zakończył w pierwszej dziesiątce (4. miejsce).

Stefan Hula

Początek sezonu nie był owocny dla Huli. Zaczął od braku kwalifikacji do II serii, znajdował się na pozycjach niższych od 21. Odbił się w lutym zajmując 10. Miejsce w Willingen. Później wygrywał dwa razy w niemieckim Brotterode (28.02) i w rosyjskim Czajkowskim (28.03). Zajął również 3. miejsce w zawodach w Czajkowskim, w których wygrał Olek Zniszczoł (28.03). Klasyfikację generalną zakończył w pierwszej dziesiątce (6. miejsce).

Jakub Wolny

W sezonie 2020/2021 Kuba wystąpił jedynie siedem razy. Jest zwycięzcą z Engelbergu z 27 grudnia, który mieści się w Szwajcarii. W Ruce i Engelbergu zajmował miejsca w pierwszej dziesiątce, kolejno: 9. Miejsce (19.12) i 7. Miejsce (28.12). W Zakopanem natomiast znalazł się na 18. pozycji.

Tomasz Pilch

Tomkowi przyklejono etykietkę „siostrzeniec Adama Małysza” i przez pewien czas na pewno był postrzegany przez pryzmat Orła z Wisły. Nie należy zapominać, że to właśnie Pilchowi brakowało 11 punktów, by znaleźć się na 10 pozycji w klasyfikacji generalnej PK (sezon skończył na 12. miejscu). Zwyciężył w niemieckim Brotterode (21.02), a w Czajkowskim zajął 3. miejsce (28.03).

Maciej Kot

Mimo, iż nie zajmował miejsc na podium w sezonie 2020/2021 to jednak zasłużył na to, by znaleźć się w TOP10. Maćkowi udało się skończyć sezon na 9. miejscu klasyfikacji generalnej z kwotą 435 punktów.

Tak właśnie kończy się TOP10 zaskoczeń w COCu. A jakie są Wasze typy?  

źródło: informacja własna, http://www.instagram.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s