Skład kadry Szwajcarii na sezon 2021/22

Niecały miesiąc po zakończeniu sezonu 2020/21, Szwajcarski Związek Narciarski ogłosił podział kadr na sezon olimpijski. Kto znalazł się w wyznaczonych przez Swiss Ski kadrach? Zapraszamy do lektury!

W sezonie olimpijskim na wsparcie ze strony Szwajcarskiego Związku Narciarskiego będzie mogło liczyć jedenastu zawodników – 8 mężczyzn i 3 panie. Jedynym zawodnikiem, który znalazł się w kadrze narodowej jest Killian Peier. Szwajcarzy wierzą, iż 26-latek, który w trakcie mistrzostw kraju w Einsiedeln doznał kontuzji więzadła, będzie w stanie oddawać dobre skoki w Pucharze Świata.

Miejsce w kadrze A otrzymali zawodnicy, którzy w minionym sezonie prezentowali dobrą formę w trakcie zawodów Pucharu Świata bądź Pucharu Kontynentalnego. W grupie tej znajduje się trzech zawodników: Gregor Deschwanden, Simon Ammann oraz Dominik Peter.

W kadrze B znalazło się miejsce dla dwóch zawodników: Andreasa Schulera oraz Sandro Hauswirtha. Lars Kindlimann oraz Yannick Wasser zostali ulokowani w ostatniej kadrze, C.

Na wsparcie rodzimego Związku będą mogły liczyć 3 juniorki. Miejsce w kadrze B wywalczyła sobie 17-letnia Emely Torazza, natomiast Rea Kindlimann oraz Sina Arnet będą tworzyć kadrę C.

Źródło: informacja własna, swiss-ski.com

2 myśli w temacie “Skład kadry Szwajcarii na sezon 2021/22

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s