Bez lotów kobiet w przyszłym sezonie!

fot.:newsbeezer.com

Kobiety w sezonie 2021/22 miały startować w Vikersund na mamuciej skoczni, jednakże FIS odrzucił tę propozycję od Norweskiego Związku Narciarskiego, a skoczkinie nie doczekają się lotów w nadchodzącą zimę.

Jak podaje FIS, panie nie będą mogły jeszcze startować na mamuciej skoczni w sezonie 2021/22, mimo złożenia propozycji przez Norweski Związek Narciarski. Po długiej i emocjonującej debacie na posiedzeniu zagłosowano przeciwko tej sugestii, argumentując bezpieczeństwem i planowaniem kalendarza Pucharu Świata, dlatego kobiety nie wystartują na skoczniach do lotów.

Mimo negatywnej decyzji FIS, kobiety będą powoli wprowadzane do lotów i m.in. w przyszłości odbędzie się Puchar Świata w lotach narciarskich kobiet, a następnym krokiem będzie przeprowadzenie konkursu na skoczni w Willingen HS147 już w następnym sezonie. Skocznia Muhlenkopfschanze jest małą skocznią do latania i dlatego ma to być idealne wprowadzenie kobiet do lotów narciarskich na mamucich skoczniach. Jednakże decyzje o startowaniu na skoczniach w Planicy, czy w Vikersund zostaną podjęte dopiero po następnym sezonie, w związku z tym skoczkinie muszą jeszcze poczekać na starty na tamtejszych obiektach.

Źródło: fis-ski.com

Jedna myśl w temacie “Bez lotów kobiet w przyszłym sezonie!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s