Zapomniane Skocznie – Camp Fortune

Dziś w naszym cyklu „Zapomniane Skocznie” powędrujemy do Kanady, do jednej z zapomnianych skoczni zlokalizowanych w Ameryce Północnej. Skocznia, którą dziś omówimy znajdowała się w Ottawie i należała do Klubu Narciarskiego Ottawa. Ośrodek Camp Fortune, bo taka jest jego nazwa, „mieścił” na swoim terytorium dwie skocznie – Lockeberg Ski Jumps i Fred Morris Memorial Ski Jumps.

foto: skisprungschanzen.com

Lockeberg Ski Jumps:

Kompleks ten posiadał główną skocznię o punkcie konstrukcyjnym na 60 metrze, a jej rekordzistą, który osiągnął wspomnianą odległość był Horst Bulau w 1979 roku. Oprócz tej skoczni, znajdowały się tam jeszcze dwie, K25 i K10. Został on wzniesiony w 1933 roku, po czym zaliczył dwie przebudowy, w 1947 i 1959 roku. Aktualny status tego kompleksu to zdemontowany.

Fred Morris Memorial Ski Jumps:

Punkty konstrukcyjne tego kompleksu ustanowione są na 40 metrze, na 26 metrze, 10 metrze i na 5 metrze. Został on wzniesiony w 2004 roku. Aktualny status skoczni to nieużywana. Nie posiada on igielitu.

Pierwsza skocznia narciarska należąca do Klubu Narciarskiego Ottawa, w ośrodku narciarskim Camp Fortune powstała w 1933r. W 1947r. skocznia w Camp Fortune była w dalszym ciągu powiększana, po tym w jaki sposób oryginalna skocznia klubu OSC w Rockcliffe Park przestała funkcjonować. W 1966 roku Skocznia Lockeberg dostała certyfikat FIS co umożliwiło 50000 widzów oglądanie zawodów, które wygrał Szwed Sjöberg.

W latach 1960-65 w Camp Fortune wybudowano mniejszą skocznię. Na skoczni Lockberg odbyły się potem Mistrzostwa Kanady oraz międzynarodowe konkursy.

Źródło: skisprungschanzen.com

Jedna myśl w temacie “Zapomniane Skocznie – Camp Fortune

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s