Znamy wstępny kalendarz na LGP oraz PŚ 2021/22

W piątek odbyło się zebranie komisji skoków narciarskich FIS, gdzie zapadły decyzje o wstępnym kalendarzu na nadchodzące Letnie Grand Prix oraz Puchar Świata w sezonie 2021/22. Zobaczcie co ciekawego czeka nas w następnym sezonie.

Letnie Grand Prix po raz kolejny ma się rozpocząć w Wiśle Malince na skoczni im. Adama Małysza. Odbędą się tam zawody zarówno panów jak i pań. Pisałyśmy już o tych rewelacjach tutaj. W sumie cykl ma obejmować 11 konkursów, w tym jeden konkurs drużyn mieszanych w Czajkowskim.

Pełen kalendarz znajdziecie tutaj.

W ostatnim czasie sporo mówiło się o tym, kto ma zainaugurować sezon 2021/22 Pucharu Świata mężczyzn. W kilku ostatnich sezonach to właśnie Wisła otwierała zimowe zmagania, jednak polscy organizatorzy nie chcieli powtórzyć tego w tym roku. Rozważano dwie opcje: Niżny Tagił w Rosji lub Ruka w Finlandii. Obie te miejscowości nie musiały by się borykać z produkcją sztucznego śniegu, gdyż o tej porze roku regiony te są już zasypane.

Ostatecznie postanowiono powierzyć inaugurację sezonu Rosjanom, która odbędzie się w sobotę, 20.11.2021r. Dla Niżnego Tagiłu będzie to pierwsze takie wydarzenie. Następnie cykl zawita do fińskiej Ruki, a już 4 grudnia Puchar Świata przeniesie się do Wisły. Tam odbędzie się konkurs indywidualny, ale także drużynowy. Trochę ponad miesiąc później, czyli 15 stycznia, zawody odbędą się w Zakopanem, gdzie także odbędzie się konkurs indywidualny i drużynowy. W nadchodzącym sezonie czekają nas dwie duże imprezy: Igrzyska Olimpijskie w Pekinie które odbędą się w terminie: 04 – 20.02.2022 oraz Mistrzostwa Świata w lotach, które tym razem będą miały miejsce w Vikersund od 11 do 13 marca.

Pełen kalendarz znajdziecie tutaj.

Panie rozpoczną sezon Pucharu Świata 4 grudnia w Lillehammer. Co ciekawe, Turniej Blue Bird który do tej pory kończył zmagania pań, ma w tym sezonie zostać rozegrany już w grudniu (11 – 19. 12.2021). Podczas nadchodzącej zimy nie przewiduje się niestety żadnych zawodów w Polsce.

Pełen kalendarz znajdziecie tutaj.

Należy pamiętać, że są to kalendarze wstępne, mogą się więc zdarzyć małe poprawki lub zmiany. Ostatecznie zostaną one zatwierdzone na posiedzeniu FIS, które będzie miało miejsce w czerwcu.

źródło: informacja własna

Jedna myśl w temacie “Znamy wstępny kalendarz na LGP oraz PŚ 2021/22

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s