Top 10 podium w sezonie 2020/21

Dopiero co zakończyliśmy sezon 2020/21 w Pucharze Świata i wróciliśmy do normalnego życia. Dlatego aby móc poczuć jeszcze raz te chwile, które przeżywaliśmy wspólnie w tym sezonie, zapraszamy was na zestawienie Top 10 podium w tym sezonie! Przypomnimy wam te najpiękniejsze momenty tego sportu.

Nizhny Tagil (6.12.2020r.) – konkurs indywidualny

Miesiąc od rozpoczęcia sezonu 2020/21 w Pucharze Świata, a Halvor Egner Granerud nie zwalnia tempa! Po wygranej dzień wcześniej ponownie zostaje zwycięzcą, w dodatku całe podium zajmują sami Norwegowie! Granerud osiągnął 3 swoje zwycięstwo, a z nim na podium hymn Norwegii mogli odśpiewać Robert Johansson oraz Marius Lindvik.

Planica (12.12.2020r.) – konkurs indywidualny

Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich w Planicy były bardzo emocjonujące, nie tylko dla kibiców. Karl Geiger został po raz pierwszy Mistrzem Świata (niewiele później na świat przyszła jego córka), a Halvor Egner Granerud zdobył srebro, choć ze łzami w oczach po tak niewielkiej różnicy punktowej do pierwszego miejsca. Markus Eisenbichler mógł świętować razem ze swoim kolegą, gdyż i on po raz pierwszy wywalczył brąz w lotach.

Planica (13.12.2020r.) – konkurs drużynowy

Weekend na Letalnicy zakończyliśmy na wygranej drużynowo Norwegii, a srebro zdobyła drużyna Niemiec. Świętować mogła też Polska, bo i nasza drużyna wywalczyła brąz na Mistrzostwach Świata w Lotach, co jest naprawdę dużym osiągnięciem w polskim sporcie (dla Andrzeja Stękały był to pierwszy medal tej rangi!). Polacy hucznie świętowali swoją wygraną, o czym już pewnie słyszeliście i widzieliście w mediach społecznościowych.

Garmisch Partenkirchen (1.01.2021r.) – konkurs indywidualny

Nowy Rok przywitaliśmy wygraną Dawida Kubackiego w konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch Partenkirchen! Ponadto na podium wskoczył jeszcze Piotr Żyła, zajmując 3 miejsce. Piotrka wyprzedził Norweg Halvor Egner Granerud, wskakując po raz szósty na podium w tym sezonie, więc wszyscy mieli powód, aby świętować w ten dzień drugi raz (Noworoczne życzenia chyba zostały wysłuchane).

Bischofshofen (6.01.2021r.) – konkurs indywidualny

Kto by się spodziewał, że Kamil Stoch powiększy swoją półkę z nagrodami o kolejnego złotego orła! I konkurs w austriackim Bischofshofen był dla nas obiecujący, gdzie zakończyła się rywalizacja Turnieju Czterech Skoczni, a jego zwycięzcą został trzeci raz Kamil Stoch. Podium w tym konkursie dopełnili Marius Lindvik oraz Karl Geiger, którzy reprezentowali się bardzo dobrze w tym turnieju (nie licząc nieobecności Norwega w Innsbrucku przez problemy z zębem).

Titisee-Neustadt (10.01.2021r.) – konkurs indywidualny

Szczęśliwy dla Norwegów i Austriaka był konkurs w niemieckim Titisee-Neustadt! Granerud, który był zdecydowanym liderem tego sezonu, zdobył swoje szóste zwycięstwo. Ponadto, na drugim stopniu podium wylądował jego kolega, Daniel-Andre Tande, który stanął na nim po raz pierwszy w tym sezonie, tak samo jak i Stefan Kraft, który po krótkiej przerwie (przez koronawirusa) wrócił do skakania. Na pewno zapamiętali to, jak wrócili w końcu na podium.

Zakopane (13.02.2021r.) – konkurs indywidualny

Okrzyk radości Polaków pewnie było słychać na drugim końcu Polski, gdyż wtedy w Zakopanem, swoje pierwsze podium zaliczył Andrzej Stękała! Skoczek zdobył wtedy 2 miejsce, stając po raz pierwszy na podium w Pucharze Świata. Pojawiły się łzy z wzruszenia ale co się dziwić, kiedy kolejny nasz dobry zawodnik osiąga swoje życiowe sukcesy. Powody do świętowania miał również Ryoyu Kobayashi, który po raz pierwszy w tym sezonie wygrał konkurs indywidualny. Do czołowej trójki dołączył też wtedy Marius Lindvik.

Oberstdorf (27.02.2021r.) – konkurs indywidualny

I Piotr Żyła w tym sezonie osiągnął swój życiowy sukces, zdobywając złoto na Mistrzostwach Świata w Oberstdorfie! Karl Geiger przywiózł do domu srebrny medal, więc i on może powiedzieć, że to był dla niego naprawdę udany sezon, gdzie na każdych mistrzostwach zdobył medal. Swój sukces osiągnął również Anze Lanisek, który naprawdę zasłużył na medal po swoich bardzo dobrych skokach.

Oberstdorf (5.03.2021r.) – konkurs indywidualny

Tydzień później w pierwszym tygodniu marca, na Mistrzostwach Świata Karl Geiger zdobył kolejny medal, tym razem brąz. Ponadto wielkim osiągnięciem w tym konkursie było zdobycie złota przez Stefana Krafta, który wtedy stanął po raz pierwszy na najwyższym stopniu podium w sezonie 2020/21. Robert Johansson natomiast wrócił do Norwegii ze srebrnym medalem, więc i dla niego był to bardzo udany konkurs.

Oberstdorf (6.03.2021r.) – konkurs drużynowy

Kolejny udany dzień zaliczyli Niemcy, wygrywając u siebie konkurs i zgarniając złoto dla drużyny! Austriacy nie byli gorsi, zdobywając srebro na Mistrzostwach Świata, a Polacy wrócili do kraju z brązowymi medalami. Był to kolejny konkurs, w którym nasza drużyna zdobyła medale w konkursach tej rangi. Choć rywalizacja trwała do ostatniej minuty i emocje były naprawdę duże, to na pewno każdy zapamiętał ten dzień bardzo dobrze, a skoczkowie wrócili do domu z uśmiechami na twarzy.

Źródło: informacja własna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s