Maximilian Mechler nowym trenerem Niemek

fot.: deutscherskiverband.de

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że dotychczasowy trener niemieckiej reprezentacji kobiet – Andreas Bauer – zrezygnował ze swojej funkcji. Dziś dowiedzieliśmy się, że zastąpi go były skoczek narciarski – Maximilian Mechler.

Andreas Bauer pełnił funkcję trenera głównego przez ponad  dziesięć lat. Choć ostatni sezon nie należał może w pełni do udanych, to były także radosne momenty, jak choćby złoto w konkursie drużyn mieszanych podczas Mistrzostw Świata w Oberstdorfie.

Pałeczkę po Niemcu przejmie były skoczek narciarski – Maximilian Mechler. Karierę sportowca zakończył w 2014 r, jednak miał on na swoim koncie kilka sukcesów. W Pucharze Świata skakał w latach 2000 – 2013, a jego najlepszy wynik to 3. miejsce podczas zawodów PŚ w Trondheim w 2003r. W 2012 r. zdobył też srebrny medal wraz z drużyną podczas MŚ w lotach.

37 – latek posiada także doświadczenie w pracy trenerskiej. W ostatnim czasie był odpowiedzialny za żeńską kadrę B. Jak sam przyznaje, nie może się doczekać nowych zadań, które czekają go podczas współpracy z kadrą A. Jego asystentami będą Thomas Juffinger oraz Christian Bruder.

Źródło: deutscherskiverband.de

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s