Przebudowa skoczni w USA!

fot.:skisprungschanzen.com

Już w czerwcu ruszą prace nad przebudową skoczni Big Nansen, która przez lata była zapomniana, w związku z tragicznym upadkiem zawodnika na tym obiekcie. Położona w stanie New Hampshire, na północ od miasta Berlin zostanie etapowo rekonstruowana z myślą o powrocie do Pucharu Świata.

Zbudowana skocznia z 1936 roku zostanie ponownie przebudowana dzięki Friends of the Nansen Ski Jump, którzy podjęli się tej inwestycji, mimo iż nie dysponują tyloma środkami, aby od razu wyremontować całość, dlatego będzie to następowało etapowo. W czerwcu zostaną podjęte prace przy zeskoku, a w późniejszym czasie dopiero sam najazd skoczni. Powstanie też nowa budka sędziowska, jak i skocznie dla dzieci. Zostanie poprawiony też sam rozbieg i profil zeskoku, aby ulepszyć bezpieczeństwo zawodników przy oddawanych skokach. Kontrakt, który został podpisany z krajową firmą architektoniczną, wyniesie około 315 000 dolarów.

Big Nansen przez 50 lat była największą skocznią w USA o punkcie K-82, a zbudowało ją amerykańskie miasto Berlin. Skocznię zamknięto w 1988 roku (wcześniej w latach 70-tych doszło tam do upadku, w skutek czego zawodnik został sparaliżowany, w związku z tym Big Nansen nie wspominano dobrze), natomiast 28 lat później została wykonana naprawa tarasu skoczni, w związku z przygotowaniami do uroczystego skoku olimpijki Sarah Hendrickson. W 2019 roku natomiast pozwolono na kontynuowanie renowacji skoczni oraz organizowanie skoków narciarskich. Obecnie znajduje się na terenie Stanowego miejsca historycznego skoczni narciarskiej Nansen. Warto też wspomnieć, że skocznia powstała dzięki inicjacji norweskich imigrantów w USA.

Źródło: informacja własna/concordmonitor

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s