Zapomniane skocznie – Thunder Bay

W dzisiejszej odsłonie cyklu „Zapomniane skocznie” przeniesiemy się do Kanady, do prowincji Ontario. To właśnie tam znajduje się kompleks Big Thunder Ski Jumping Centre.

Na kompleks skoczni w Thunder Bay, który wybudowany został w 1970 roku, składa się w sumie sześć obiektów. Dwie największe skocznie, Big Thunder K120 oraz Normal Thunder K90, były gospodarzami zawodów Pucharu Świata, który regularnie odbywał się wtedy w tym nieco bardziej egzotycznym miejscu przez kilka lat (1983-1991). Kanada gościła także Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w 1995 roku. Niestety krótką historię użytkowania kompleksu zakończyła podjęta przez władze prowincji decyzja. Obiekty zostały zamknięte i zaczęły odchodzić w zapomnienie już w 1997 roku, a wszelkie próby wznowienia tam treningów kończyły się niepowodzeniem, aż w końcu stały się całkowicie niemożliwe.

Rekordzistą obiektu K120 jest norweski skoczek Tommy Ingebrigtsen, który podczas konkursu MŚ lądował na 137 metrze. Najlepszy na obiekcie normalnym jest z kolei Takanobu Okabe. Japończyk podczas mistrzostw zaprezentował swoją wysoką dyspozycję i uzyskał odległość 108 metrów.

źródło: skisprungschanzen.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s