Nazarov i Awwakumowa mistrzami Rosji na dużej skoczni!

Pisałyśmy już o Mistrzostwach Rosji na normalnej Śnieżynce w Czajkowskim (HS-102), a teraz przyszedł czas na zmagania na skoczni dużej! Nazarov, po powrocie oraz Awwakumowa zgarnęli bezsprzecznie złote medale.

Mikhail Nazarov odpuścił sobie zmagania mistrzowskie na HS-102, argumentując swoją nieobecność ciężkością przestawienia się na tak mały obiekt po lotach w Planicy. Wrócił on jednak na drugą część Mistrzostw Rosji i zdeklasował rywali, skacząc na 136 oraz 134,5 metra. Tuż za nim uplasował się skłócony z Federacją Narciarską Evgeniy Klimov, który skoczył na 134 i 130,5 metra. Mistrzowskie podium uzupełnił 31-letni Roman Trofimov. Doświadczony Rosjanin skakał na 132 i 129 metrów.

W zmaganiach wzięło udział łącznie 49 skoczków z Rosji. Top 10 uzupełnili kolejno Denis Kornilov, mistrz z normalnej skoczni, Danil Sandreev, Mikhail Maksimochkin, Ilmir Hazedtinov, Kiril Kotik, Ilya Mankoy, a zamknął ją Maksim Kolobov.

W konkursie Panów Nazarov wyprzedzał swoich rywali, którzy zakończyli zmagania na podium, o 11,6 i 22,3 pkt, a w konkursie Pań 29-letnia Awwakumowa zdeklasowała koleżanki o… 66,1 i 93,3 pkt! Długowłosa Rosjanka podkreśliła swoją dominację skacząc na 131,5 i 133 metry. Za nią uplasowała się 18-letnia Irma Makhinia, skacząc na 120 i 118 metrów. Podium Mistrzostw Pań uzupełniła 22-letnia Ksenia Kablukova. Ta oddała skoki na 107 i 116 metrów.

Resztę miejsc w czołowej dziesiątce zajęły: Sofia Tikhonova, Kristina Prokopieva, Aleksandra Barantceva, Anna Shpyneva, Adelina Ibragimova, Alina Borodina, a zamknęła ją Ksenia Piskunova.

Poza zmaganiami indywidualnymi obyły się również zawody drużynowe. Skoczkinie i skoczkowie zmierzyli się w konkursie drużyn mężczyzn, kobiet oraz drużyn mieszanych/mixtów- we wszystkich podzieleni na obwody, z których pochodzą.

W konkursie mężczyzn najlepsi okazali się Panowie z obwodu niżnonowogrodzkiego w składzie Kornilov, Trofimov, Maksimochkin, Kotik. Drugie miejsce zajęła drużyna z obwodu moskiewskiego w składzie Matavin, Hazedtinov, Klimov i Nazarov. Trzecie miejsce przypadło ekipie z obwodu swierdłowskiego- Shishkin, Purtov, Khodykin, Mankov.

W jednoseryjnym konkursie Pań dominowały zawodniczki z Petersburga- Iakovleva, Tikhonova, Subbotina, Shpyneva. Srebrny medal przypadł zawodniczkom z obwodu moskiewskiego w składzie Awwakumowa, Kablukova, Barantceva, Kharitonova. Podium uzupełniła drużyna z obwodu swierdłowskiego- Kolyashnikova, Piskunova, Borodina, Prokopieva.

W konkursie drużyn mieszanych zdecydowanie najlepiej spisała się ekipa z obwodu moskiewskiego w składzie Klimov, Awwakumova, Hazedtinov, Kalbukova. Drugie miejsce zajęli skoczkowie i skoczkinie z aglomeracji Petersburskiej w składzie Chizov, Iakovleva, Marchukov, Tikhonova. Ostatnie miejsce na podium i brązowy krążek przypadł ekipie z obwodu swierdłowskiego. Skakali oni w składzie Purtov, Borodina, Shishkin, Prokopieva.

Pełne wyniki w języku rosyjskim: https://skijumping.ru/base/comps/passport/476.

źródło: skijumpingrus.ru

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s