Letnie Grand Prix rozpocznie się w Wiśle

Choć sezon zimowy dopiero się zakończył, to skokowy świat nie śpi. Rozpoczęły się już prace nad kalendarzem następnych zmagań i przyniosły one ciekawe rezultaty. Sami zobaczcie!

Pomimo pandemii FIS chce dołożyć wszelkich starań, aby przeprowadzić zarówno sezon letni, jak i zimowy. Według wstępnego kalendarza, ten pierwszy miała by, niepierwszy już raz, zainaugurować Wisła. Co ciekawe, na skoczni im. Adama Małysza nie rywalizowaliby jedynie panowie. W dniach 17 – 18 lipca tego roku przewidziany jest start Letniego Grand Prix zarówno dla panów, jak i pań. Jeśli wydarzenie dojdzie do skutku, będą to historyczne zawody, gdyż dotąd w Polsce nie rozgrywano jeszcze letniego cyklu kobiet.

To jednak nie koniec informacji na temat Wisły. Od kilku sezonów to właśnie na tej skoczni zaczynają się zmagania PŚ, co nie do końca było na rękę polskim organizatorom. We wstępnym kalendarzu przyszłego sezonu uległo to zmianie – Wisła będzie gościć zawody najwyższej rangi jako trzecia – po konkursach w fińskim Kussamo i rosyjskim Niżnym Tagile.

W czasie minionego sezonu sporo mówiło się także na temat ewentualnego „Polskiego Turnieju”. Niektórzy traktowali to serio, inni pół-żartem, jednak jak informuje PZN, na razie nie ma większych szans na jego organizację. Mini cykl, który miałby obejmować zawody w Zakopanem, Wiśle i Szczyrku mógłby być rozegrany najwcześniej w sezonie 2023/24, kiedy w kalendarzu nie ma żadnej dużej imprezy, takiej jak igrzyska, czy mistrzostwa.

źródło: TVP Sport

Jedna myśl w temacie “Letnie Grand Prix rozpocznie się w Wiśle

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s