Podsumowanie sezonu COC Panów 2020/21

Za nami wszystkie konkursy Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2020/21. Z powodu pandemii koronawirusa aż dziesięć konkursów zostało usuniętych z kalendarze zawodów. Oto, jak wyglądała tegoroczna rywalizacja panów w Pucharze Kontynentalnym.

W tym sezonie przeprowadzone zostało aż 19 konkursów, a pierwszy z nich odbył się odbył się w Ruce. Triumfował tam dwukrotnie Stefan Rainer, a ostatni z trzech konkursów zaplanowanych w Ruce wygrał Jan Hoerl. Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego miały miejsce w Engelbergu – wygrywali tam Jakub Wolny oraz Maximilian Steiner.

Pierwsze skoki w roku 2021 zawodnicy Pucharu Kontynentalnego oddawali na skoczni w Innsbrucku – były ty zawody w zastępstwie za odwołane konkursy w Bischofshofen. Najlepsi byli wtedy Simon Ammann oraz Aleksander Zniszczoł. Po Innsbrucku nadszedł czas na Willingen. Był to zdecydowanie najbardziej wyczerpujący weekend w całym Pucharze Kontynentalnym – w przeciągu 24h odbyły się bowiem aż cztery konkursy! Wszystkie z nich zakończyły się triumfem Austriaka, Ulricha Wohlgennanta. Przez kolejne dwa tygodnie skoczkowie zostali w Niemczech – a zawody przeprowadzane były w Klingenthal i Brotterode. Podczas pierwszego weekendu podium było niezmienne – Markus Schiffner, Cene Prevc oraz Manuel Fettner. W Brotterode pierwszy konkurs zakończył się triumfem Stefana Huli, a drugi okazał się szczęśliwy dla Tomasza Pilcha.

Trzeci i ostatni period Pucharu Kontynentalnego rozpoczął się konkursami na Wielkiej Krokwi – podobnie jak w Willingen, dwa konkursy zakończyły się wygraną Ulricha Wohlgenannta. Nareszcie, finał Pucharu Kontynentalnego miał miejsce w Chajkowskim. Sobotnie zawody z powodu złych warunków pogodowych przesunięto na niedzielę, tam nadeszła pora na ‚polsko-austriacki’ przekładaniec. Jednak to Polacy okazali się tymi lepszymi! Niedzielne konkursy wygrali Stefan Hula i Aleksander Zniszczoł.

W końcowej klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego Austriakom nie było równych! Liderem został Markus Schiffner z dorobkiem 794 punktów. Na drugim miejscu znalazł się Ulrich Wohlgenannt, zbierając aż 661 punktów, a trzeci był Manuel Fettner (566 punktów).

Czołowa dziesiątka klasyfikacji generalnej prezentuje się następująco:
1. Markus Schiffner – 794 punktów
2. Ulrich Wohlgenannt – 661 punktów
3. Manuel Fettner – 566 punktów
4. Aleksander Zniszczoł – 527 punktów
5. Cene Prevc – 497 punktów
6. Stefan Hula – 476 punktów
7. Stefan Rainer – 473 punkty
7. Maximilian Steiner – 473 punkty
9. Maciej Kot – 435 punktów
10. Lovro Kos – 374 punkty

Polacy zakończyli sezon na kolejnych pozycjach: 12 miejsce – Tomasz Pilch (363 punkty), 17 miejsce – Paweł Wąsek (297 punktów), 18 miejsce – Jakub Wolny (294 punkty), 63 miejsce – Klemens Murańka (32 punkty), 95 miejsce – Jarosław Krzak (3 punkty).

Źródło: informacja własna

2 myśli w temacie “Podsumowanie sezonu COC Panów 2020/21

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s