Skocznie w Trondheim będą wyburzone!

fot.: skisprungschanzen.com

Centrum skoczni narciarskich na zboczu wzgórza Granåsen w Trondheim w Norwegii zostanie zastąpiony nowymi obiektami, a plan zburzenia wyznaczono na kwiecień tego roku.

Skocznie w Trondheim o punktach konstrukcyjnych K124 oraz K90 zostaną wyburzone, a na ich miejscu powstaną nowe skocznie, które będą wizytówką norweskiego miasta. Decyzję tą podjęła Rada Miejska w Trondheim, tłumacząc iż zbudowanie od nowa obiektów jest bardziej opłacalne, niż renowacja aktualnych skoczni.

Plan wejdzie w życie już w kwietniu, gdzie zostaną wycięte drzewa, po czym skocznie Granåsen zostaną całkowicie wyburzone. Międzynarodowa Federacja Narciarska poparła ten pomysł, a inwestycja wyniesie około 620 milionów koron norweskich. Przeprowadzenie zawodów na nowo zbudowanym obiekcie planowane jest na 2023 rok podczas norweskiego turnieju Raw Air.

Rekordzistą skoczni K124 jest Kamil Stoch, który w 2018 roku podczas turnieju Raw Air skoczył tu 146 metrów. Na tym właśnie obiekcie przeprowadzano zawody Pucharu Świata, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Norwegii oraz Pucharu Kontynentalnego. W 1997 odbyły się tam Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym, a do roku 2002 organizowany był Turniej Nordycki. Sander Vossan Eriksen jest natomiast rekordzistą skoczni K90 (106 m).

Źródło: informacja własna/trondheim.kommune.no

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s