Nowe wieści o zdrowiu Tande!

Jak podają norweskie media, Daniel-Andre Tande wybudza się ze sztucznej śpiączki! Norweg po poważnym upadku w Planicy trafił do szpitala w Lublanie, a jego stan jest stabilny.

W czwartkowej serii próbnej Daniel-Andre Tande doznał bardzo poważnego upadku – już po wyjściu z progu Norweg stracił równowagę i upadł z dużą siłą na zeskok, po czym sturlał się bezwładnie na sam dół. Jak się okazało Tande nie tylko stracił przytomność ale również przestał oddychać, dlatego zawodnik musiał być intubowany i sztucznie wentylowany, a następnie przetransportowano go helikopterem do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Lublanie.

Pierwsze 24 godziny były spokojne, a stan Daniela był cały czas stabilny po wprowadzeniu go w śpiączkę farmakologiczną. Jeszcze tego samego dnia Norweg zaczął oddychać samodzielnie, co było naprawdę dobrą wiadomością dla wszystkich. Dalsze badania ukazały złamany obojczyk oraz przebite płuco, a wybudzanie ze śpiączki zaplanowano na piątek wieczór lub sobotę.

W sobotę (27.03) wyniki badań były optymistyczne i nie wykazały żadnych uszkodzeń mózgu ani szyi u Norwega. Uznano, iż Tande jest dobrze przygotowany do stopniowego przebudzania przez stabilność jego organizmu, dobrą reakcję na leczenie oraz zadawalające badania z ostatniej nocy.

Dzisiaj rano norweskie media poinformowały, że rozpoczęto proces przebudzania 27-latka i jego stan jest dobry, jednakże proces ten jest czasochłonny i należy to dostosować do organizmu Norwega. Dzięki dobremu leczeniu i przygotowaniu Daniel-Andre Tande został prawie wybudzony dziś ze śpiączki. Reaguje na rozmowę, kontakt wzrokowy oraz porusza się, lecz jest to jeszcze wczesny etap. Medycy w szpitalu są zadowoleni z postępów leczenia skoczka i prognozy są bardzo obiecujące. Aktualnie Tande przebywa w szpitalu z mamą, która dziś dotarła do Słowenii i zostanie z nim w szpitalu podczas dalszego wybudzania.

Podczas weekendu w Planicy skoczkowie oraz fani okazali bardzo duże wsparcie dla Tande na skoczni, jak i w mediach społecznościowych.

Życzymy Danielowi szybkiego powrotu do zdrowia!

Źródło: informacja własna/hopplandslaget

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s