PŚ w Planicy – konkurs drużynowy został odwołany!

Niestety, Planica odsłoniła przed fanami i władzami Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) swoją ciemną stronę. Ze względu na niezbyt korzystne warunki wietrzne, zmagania drużynowe musiały zostać odwołane.

Zawody rozpoczęły się punktualnie o godzinie 10:00. Na starcie zawodów pojawili się zawodnicy reprezentujący 9 krajów. Początkowo zawodnicy odbijali się z belki ustawionej na 10. stopniu, jednak ze względu na bardzo korzystne warunki (wiatr osiągał moc od 0.5 m/s do nawet 1.3 m/s pod narty), po skokach zaledwie 3 zawodników została ona obniżona na 8. poziom, zaś po pierwszej grupie zawodnika została ona podniesiona na 9. poziom. Warunki wietrzne nie ułatwiały zadania jury konkursu ani zawodnikom. Jego podmuchy osiągały różną moc, przez co niektórzy zawodnicy nie mogli uzyskać zadowalających odległości, a sam konkurs czasami trzeba było przerywać. Do niezbyt przyjemnej sytuacji doszło przed skokiem Mariusa Lindvika. Ze względu na zbyt mocny wiatr pod narty, Norweg musiał kilkukrotnie schodzić z belki i czekać na możliwość oddania skoku. Ostatecznie, pomimo dobrych warunków wietrznych, Norweg wylądował na 172 metrze.

Niestety, po niezbyt udanej próbie Mariusa Lindvika warunki wietrzne nie uległy poprawie. Wiatr nie mieścił się w ustalonych korytarzach wietrznych i potrzebna była ponad półgodzinna przerwa, po której skoki oddało zaledwie dwóch zawodników.

Najkrótszy skok w przerwanej serii konkursowej oddał Simon Amman – Szwajcar wylądował na 164 metrze, skacząc przy dość mocnym wietrze pod narty.

Po informacji o odwołaniu zawodów, Słoweńscy skoczkowie postanowili pożegnać Roka Justina, który zakończył karierę skoczka narciarskiego.

Ostatecznie władze Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) ogłosiły, iż sobotni konkurs drużynowy zostanie odwołany. Nie wiadomo jeszcze, czy odwołany konkurs uda się przeprowadzić w niedzielę. Obecnie FIS próbuje rozmawiać z nadawcami. Jeżeli uda się uzyskać zgodę na przeprowadzenie zawodów, to o godzinie 9:00 rozpocznie się jednoseryjny konkurs drużynowy, zaś o 10:30 zawodnicy zakończą sezon konkursem indywidualnym.

Źródło: informacja własna, FIS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s