PŚ Pań w Czajkowskim – Marita Kramer wygrywa przedostatni konkurs PŚ!

fot.: insidethegames.biz

Przed chwilą zakończył się przedostatni konkurs w ramach Pucharu Świata, zaliczany również do klasyfikacji turnieju Blue Bird Tour. Najlepsza w zmaganiach na normalnej skoczni w Czajkowskim okazała się ponownie Marita Kramer.

Zawody rozpoczęły się punktualnie o godzinie 13:00. Jury zdecydowało o ustawieniu belki na 19. stopniu. Jako pierwsza swój skok oddała reprezentantka gospodarzy, Mariia Iakovelva, która oddała skok na 78 m. Wiatr nie ułatwiał jednak oddawania dalekich prób – jego podmuchy osiągały moc nawet 0.8 m/s z tyłu skoczni. Z tego też względu mniej doświadczone zawodniczki miały problem nawet z doleceniem do osiemdziesiątego metra. Pierwszą, która przełamała tę barierę była Karolina Indrackova – Czeszka skoczyła 88 m. Jednak po jej skoku wiatr na chwilę zmienił swój kierunek i zaczął delikatnie wiać pod narty zawodniczek.

Ze względu na ciężkie warunki atmosferyczne w pierwszej serii tylko 6 zawodniczek oddało skoki za 90 m. Były to Anna Rupprecht (91 m), Nozomi Maruyama (94 m), Silje Opseth (91 m), Marita Kramer (99.5 m), Sara Takanashi (94.5 m) oraz Nika Kriznar (91.5 m).

Po pierwszej serii prowadzenie objęła liderka cyklu Blue Bird, Marita Kramer. Tuż za nią uplasowały się dwie Japonki – Sara Takanashi i Nozomi Maruyama.

Finałowa seria rozpoczęła się od skoku Norweżki, Anne Odine Strom, która oddała skok na 83.5 m. Panie, tak jak w pierwszej serii, ponownie oddawały swoje próby z belki numer 19. Wiatr nie zmienił kierunku i zawodniczki nadal musiały walczyć z podmuchami w plecy mierzącymi blisko 0.6 m/s w plecy. Niestety, ze względu na niesprzyjające warunki, seria finałowa również nie obfitowała w dalekie skoki. Próby za 90 m ponownie oddało tylko 6 zawodniczek: Spela Rogelj (92 m), Nika Kriznar (94 m), Silje Opseth (91 m), Nozomi Maruyama (90.5 m) Sara Takanashi (94.5 m) oraz Marita Kramer (100 m).

Po skokach na 99.5 m oraz 100 m, Marita Kramer zdecydowanie wygrała trzeci konkurs z rzędu z cyklu Blue Bird. Zaraz za Austriaczką znalazły się Sara Takanashi (94.5 m, 94.5 m) oraz Nika Kriznar (91.5 m, 94 m). Japonka ponownie odebrała żółty plastron liderki Pucharu Świata. Na drugim miejscu plasuje się Nika Kriznar, która traci do Japonki 15 punktów. Znajdująca się na trzecim miejscu Marita Kramer nadal ma jednak matematyczne szanse na wygranie Kryształowej Kuli, gdyż traci do liderki zaledwie 66 punktów.

Już w niedzielę zawodniczki powalczą o ostatnie w sezonie Pucharowe Punkty, a trzy najlepsze panie o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Pełne wyniki możecie znaleźć tutaj: https://medias3.fis-ski.com/pdf/2021/JP/3088/2021JP3088RL.pdf

Źródło: informacja własna, FIS

Jedna myśl w temacie “PŚ Pań w Czajkowskim – Marita Kramer wygrywa przedostatni konkurs PŚ!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s