PŚ w Planicy – Ryoyu Kobayashi najlepszy w serii próbnej!

Przed chwilą zakończyła się seria próbna poprzedzająca pierwszy z trzech konkursów Pucharu Świata w lotach narciarskich w tym sezonie. Zdecydowanie najlepszy okazał się być Ryoyu Kobayashi, który poszybował na 234 m.

Seria próbna rozpoczęła się zgodnie z planem o godzinie 14:00. Ze względu na dość korzystne warunki wietrzne, jury zdecydowało o ustawieniu belki na 10. stopniu, która następnie była dwukrotnie zmieniania – na 9. oraz na 8. poziom. Wiatr wiał z różnych stron oraz z różną mocą, dlatego niektórzy zawodnicy mieli problemy z osiąganiem dobrych odległości. Jego moc osiągała od 0.2 m/s z tyłu skoczni do nawet 1.4 m/s pod narty. Najkrótszy skok w serii próbnej oddał Estończyk Kevin Maltsev, który skoczył zaledwie 130.5 m. Do nieprzyjemnej sytuacji doszło w trakcie próby Daniela André Tande. Norweg, który skakał w bardzo dobrych warunkach wietrznych, stracił równowagę w powietrzu i zaliczył groźnie wyglądający upadek upadek na 99. metrze.

Ze startu w serii próbnej zrezygnował Michael Hayböck, który w środowych kwalifikacjach zajął 9. miejsce oraz wicelider Pucharu Świata, Markus Eisenbichler.

Najdalszy skok serii próbnej oddał zwycięzca wczorajszych kwalifikacji, Ryoyu Kobayashi, który wylądował na 234 metrze. Lot ten pozwolił mu na zajęcie 1. lokaty w serii. Najlepszym z Biało-Czerwonych okazał się Andrzej Stękała, który po locie na 228 m zajął 6. miejsce.

Pozostałe miejsca Biało-Czerwonych:

7. Piotr Żyła (207 m)

9. Dawid Kubacki (204.5 m)

17. Kamil Stoch (198 m)

33. Jakub Wolny (195 m)

Źródło: informacja wlasna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s