PŚ Pań w Niżnym Tagile- Daniela Iraschko-Stolz wygrywa kwalifikacje

fot. OMV Group

Sobotnie kwalifikacje do konkursu w Niżnym Tagile zdominowała Austriaczka Iraschko-Stolz, indywidualna wicemistrzyni olimpijska. Konkurs rozpoczął się o godzinie 13:00.

Kwalifikacje poprzedzające zmagania pierwszego konkursu składowego turnieju Blue Bird zakończyły się zwycięstwem Danieli Iraschko-Stolz po jej skoku na 94,5 metra. Druga zmagania zakończyła Japonka Sara Takanashi- 94,5 m, a trzecia Austriaczka Marita Kramer- 97 m. Czołową piątkę uzupełniły Norweżka Silje Opseth- 93,5 m i Słowenka Nika Kriznar- 92 m.

Na kolejnych pozycjach uplasowały się Josephine Pangier, Ema Klinec, Chiara Hoelzl, Ursa Bogataj i Anna Odine Stroem. Wszystkie zawodniczki oddawały próby z 14. belki startowej.

Polki nie startują w konkursie, jak i w całym Turnieju Blue Bird ze względu na zakażenie koronawirusem w kadrze. Więcej informacji można znaleźć w naszym poście na ten temat pod podanym niżej linkiem: https://skokiokiemkobiet.pl/2021/03/18/zakazenie-covid-19-w-kadrze-wyklucza-polki-z-turnieju-blue-bird/.

Pełne wyniki klasyfikacji można sprawdzić tutaj: https://medias4.fis-ski.com/pdf/2021/JP/3031/2021JP3031RLQ.pdf.

Konkurs w Niżnym Tagile rozpoczął się o godzinie 13:00, a relację można oglądać na Eurosporcie.

źródło: FIS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s