Zapomniane Skocznie – Copper Peak

Skocznia Copper Peak znajduje się na terenie Stanów Zjednoczonych i to właśnie ją dzisiaj weźmiemy na warsztat. Obiekt leży w dobrze znanej miejscowości Ironwood i początkowo był zaliczany do skoczni mamucich, jednak obecnie nie spełnia takich kryteriów. Zapraszamy Was na kolejną odsłonę z cyklu „Zapomniane Skocznie”!

http://www.skisprungschanzen.com

Historia Copper Peak zaczyna się w 1935 roku, kiedy to powstaje plan zbudowania największej skoczni. W teorii wszystko wyglądało dobrze, jednak w praktyce, obiekt narodził się dopiero w 1970 roku. To właśnie Copper Peak jest największą skocznią na kontynencie amerykańskim. Co ciekawe, od 1884 na terenie, na którym leży, zaczęto wydobywać miedź i to właśnie od tego pochodzi jej nazwa.

http://www.skisprungschanzen.com

Punkt konstrukcyjny skoczni znajduje się na 160 metrze, a jej rekordzistami są dwaj Austriacy: Werner Schuster i Matthias Wallner, którzy tego samego dnia tj. 23.01.1994 podczas trwania zawodów z rangi Pucharu Kontynentalnego, oddali skoki na 158 metr. Tego samego dnia również padł najdłuższy skok – 164 metry, jednak nie jest on zaliczany do rekordu oraz nie wiadomo, kto tego dokonał.

http://www.skisprungschanzen.com

W latach 1970-1994 na skoczni miały miejsce konkursy lotów narciarskich, których pełna ilość wynosiła 10. Obiekt został przebudowany w 1988 roku po to, by po 6 latach zakończyć swe funkcjonowanie. Copper Peak niestety nie posiada wymaganych przez Międzynarodową Federację Narciarską ważnych homologacji, przez co nie ma możliwości jego dalszego użytkowania.

http://www.skisprungschanzen.com

Amerykanie planują jednak przywrócenie użyteczności skoczni, przez co pokryty igelitem obiekt, miałby zostać oddany do użytku na przełomie obecnego sezonu 2020/2021 i to właśnie tu odbywałby się finał Letniej Grand Prix.

źródło: http://www.skisprungschanzen.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s